english version

Ubezpieczenie auta firmowego

Ubezpieczenie auta firmowego

Korzystne pozyskanie pojazdów to dopiero pierwszy krok na drodze do efektywnego zarządzania firmową flotą. Każdy z nich musi być ubezpieczony. Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, trzeba się natomiast kierować nieco innymi przesłankami, niż w przypadku auta prywatnego.

 

Podstawową różnicą mięzy samochodem prywatnym oraz firmowym jest to, że z tego drugiego korzysta większa liczba osób. Co więcej – nie jest to ich samochód, więc trzeba zakładać, że przez to mogą mniej o niego dbać.

 

W związku z tym stawki za ubezpieczenie floty są z reguły wyższe, niż w przypadku prywatnych pojazdów. Co wpływa na ich wysokość? Wiele czynników, m. in. dotychczasowa szkodowość, branża i miejsce, w których działa firma, wielkość floty, wiek pojazdów, itp. Pierwszy z nich jest z reguły najważniejszy. Ubezpieczenie samochodów firmowych charakteryzuje się też niebagatelną zaletą – daje możliwość negocjacji warunków. I warto o tym pamiętać.

 

Na co zwrócić uwagę, decydujac się na konkretnego ubezpieczyciela? Przede wszystkim na zakres ubezpieczenia. Polisa OC jest w Polsce obowiązkowa. W firmach najczęściej wykupuje się też AC oraz assisntance, ponieważ z aut korzystają różne osoby. Pojazdy muszą być też zawsze w pełni gotowe do jazdy.

 

Należy jednak zwrócić uwagę na tzw. wyłączenia. Chodzi o zapisy, które umożliwiają ubezpieczycielowi niewypłacenie odszkodowania za powstałą szkodę w określonych warunkach. Tak może być np. w przypadku kradzieży samochodu, w środku którego znajdowały się kluczyki. Należy założyć, że taka sytuacja może mieć miejsce, ponieważ niektórzy pracownicy mają tendencję do dość niefrasobliwego dbania o cudze mienie. Wyłączeń takich może być w umowie mnóstwo i warto je wszystkie dokładnie prześledzić decydując się na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

Wybór odpowiedniej ochrony nie jest więc wcale prosty. Co więcej, trzeba się też liczyć z tym, że być może uzyskanie odszkodowania będzie się wiązało z rozprawą sądową, gdy ubezpieczyciel odrzuci roszczenia ubezpieczonego. Dlatego na całym świecie przybywa firm, które pozyskują swoje samochody w ramach wynajmu długoterminowego. Dzięki temu zobowiązane są tylko do płacenia stałej miesięcznej raty za wynajem, a wszystkie obowiązki związane z ubezpieczeniem, likwidacją szkód, a także naprawami, pokrywa wypożyczalnia, czyli właściciel samochodu.

 

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód