english version

Testowanie SUV-a w Katowicach

Zakup auta SUV w Katowicach to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych - nawet w przypadku samochodu używanego. Czy pojazdy te warte są swojej ceny? Jakie są ich wady, a jakie zalety?

 

W ostatnich latach auta typu SUV zdobywają sobie coraz większą popularność w Europie. Modele takie jak Honda CRV i BMW X5 coraz częściej przemierzają również polskie drogi. Co sprawia, że kierowcy tak chętnie siadają za ich kierownicami?

SUV-y to połączenie samochodu luksusowego i terenowego (bardzo często z przewagą tego pierwszego). Charakteryzują się bogato wyposażonym i komfortowo wykończonym wnętrzem. Samonośna konstrukcja nadwozia zapewnia dużo miejsca wszystkim pasażerom, a duża przestrzeń bagażowa sprawia, że każdy z nich może zabrać ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy na każdą okazję (np. wyjazd na narty). Warto także wspomnieć, że nadwozie jest osadzone wysoko, co świetnie sprawdza się w przypadku polskich dróg. Podróż SUV-em w rodzimych warunkach jest dużo spokojniejsza i bezpieczniejsza, niż w przypadku zwykłych aut osobowych.

Należy jednak pamiętać, że SUV to nie jest samochód terenowy. Niestety, nawet często spotykany napęd 4x4 nie sprawia, że jest to wymarzone auto do przemierzania poligonu w Biedrusku. Z drugiej strony, nie powinno to być wadą - tak luksusowego samochodu szkoda byłoby używać w tak spartańskich warunkach. SUV sprawdzi się za to świetnie np. w przypadku wycieczki w góry lub na narty. Jego mocny silnik i wysokie nadwozie pozwolą bez problemu przemierzać wszystkie górskie drogi, nawet jeśli samochód będzie bardzo obciążony. Jego rozmiary mogą się natomiast okazać problemem w przypadku parkowania. Auta te potrzebują po prostu więcej miejsca do wykonania tego manewru, a to potrafi być uciążliwe na małych osiedlowych parkingach.

Podsumowując: auto typu SUV to propozycja dla osób ceniących luksus, ale nielubiących rezygnować z zastosowań praktycznych. Elegancko prezentuje się na ulicy, a przy tym świetnie spisuje w terenie. Spokojnie może posłużyć zatem jako auto firmowe i rodzinne. Warto je wypożyczyć, żeby samemu to sprawdzić.

 

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód