english version

Tankowanie paliw premium

Na stacjach benzynowych możemy spotkać się z różnym rodzajem paliwa. I nie chodzi tu tylko o rozróżnienie na benzynę, olej napędowy i gaz. Wielu producentów oferuje tzw. paliwa premium, które są z reguły droższe od swoich standardowych odpowiedników. Czym się różnią?

 

Paliwa premium mają przede wszystkim nieco inny skład. Producenci dobierają go w taki sposób, by był bogatszy od standardowej benzyny. I tak wśród zalet takich produktów wymienia się między innymi: mniejsze zużycie silnika (dzięki dodawaniu komponentów smarno-myjących), lepsze osiągi (m.in. dzięki większej liczbie oktanów/cetanów) i co za nimi idzie - mniejsze spalanie. Wśród zalet paliw premium wymienia się również mniejszą szkodliwość dla środowiska (niższa emisja CO2, dzięki niższemu spalaniu i mniejsza zawartość siarki).

Wydawać by się mogło, że z paliw tego typu chętnie korzystają firmy, posiadające we flocie wiele samochodów. To bowiem pomogłoby im obniżyć koszty eksploatacji (mniejsze spalanie) oraz napraw (dłuższa żywotność silników). Tak się jednak nie dzieje. Powody są dwa. Po pierwsze - lepsza benzyna w niczym nie pomoże, jeśli auto będzie prowadził kierowca niedbający o ekonomiczną jazdę. Mniejsze spalanie będzie praktycznie nieodczuwalne. Po drugie - paliwa premium są znacznie droższe od swoich standardowych odpowiedników. A w dobie kryzysu przedsiębiorstwa starają się raczej ciąć koszty, niż je zwiększać. Zwrot pieniędzy zainwestowanych w paliwa wyższej jakości wciąż nie jest przekonujący dla użytkowników.

Firmom i instytucjom, którym zależy na minimalizowaniu kosztów związanych z utrzymaniem floty samochodowej, polecamy wynajem długoterminowy aut. Jest to opcja, która pozwala dokładnie zaplanować budżet, bowiem całość wydatków serwisowo-ubezpieczeniowych bierze na siebie nasza wypożyczalnia samochodów Autocash. Nasi klienci płacą tylko uzgodnioną wcześniej stawkę miesięczną za wynajem auta. Warto dodać, że w przypadku umowy długoterminowej, oferujemy korzystne rabaty. By dowiedzieć się więcej na temat opcji car fleet managment, zapraszamy do kontaktu z jednym z naszych biur.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód