english version

Szkolenia dla młodych kierowców

Szkolenia dla młodych kierowców

Wraca pomysł nakładający na świeżo upieczonych kierowców obowiązek doszkalania. Najnowsze informacje mówią o konieczności zaliczenia specjalnego kursu w ODTJ. Zajęcia takie miałyby składać się z części teoretycznej oraz praktycznej i kosztować 300 zł.

 

Młodzi kierowcy są w grupie ryzyka, jeśli chodzi o niebezpieczeństwo spowodowania wypadku. Dlatego sukcesywnie mówi się o różnych pomysłach, które miałyby ograniczyć liczbę ofiar w tej grupie. Pojawiają się propozycje dotyczące tzw. "zielonego listka", czy ograniczenia prędkości dla świeżo upieczonych kierowców.

Wraca też pomysł nałożenia na nich obowiązku udziału w specjalnym szkoleniu. Zajęcia takie miałyby składać się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas pierwszej młodzi kierowcy zaznajamialiby się z wiedzą dotyczącą zagrożeń na drodze (np. wpływ alkoholu, kondycji psychofizycznej, itd.).

Druga realizowana byłaby w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Stwarzałaby możliwość doświadczenia m. in. wpadnięcia w poślizg, czy niekontrolowanej zmiany pasa ruchu.

To wszystko miałoby się przyczynić do poprawienia bezpieczeństwa na drogach. Pomysł nie jest nowy. Podobne regulacje zapowiadano już kilka lat temu. Najnowsze informacje mowią o wprowadzeniu takich obowiązkowych szkoleń od stycznia 2016 roku. Jak będzie ostatecznie? Zobaczymy. Sprawie będziemy się przyglądać.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód