english version

Sprzedaż Volkswagena wzrosła - również w Polsce

Pierwsza połowa 2014 roku była dla Volkswagena czasem historycznego sukcesu. W tym okresie producent osiągnął pułap trzech milionów sprzedanych samochodów. Wzrost sprzedaży odnotowano w Europie Zachodniej, rejonie azjatyckim i w Chinach. Mniej aut w stosunku do pierwszego półrocza 2013 r. sprzedano natomiast w Europie Środkowej i Wschodniej oraz obu Amerykach.

 

Marka Volkswagen Samochody Osobowe największy wzrost zanotowała na rynku chińskim (wraz z Hongkongiem). Od stycznia do czerwca ubiegłego roku sprzedała bowiem 1,17 mln aut. W roku bieżącym było to już 1,39 mln sztuk.

Spadek sprzedaży Volskwagena widoczny był natomiast w trzech regionach. Największy odnotowano w Ameryce Południowej. Zarejestrowano tam o ponad 21% mniej pojazdów tej marki, co w analogicznym okresie 2013 r.

Mimo że sprzedaż w regionie Europy Środkowej i Wschodniej spadła ze 132 400 do 127 100 samochodów, w naszym kraju proporcje te mają się zupełnie inaczej. Wyniki Volkswagena w Polsce pokazują, że wciąż bardzo chętnie ufamy tej marce. Zanotowała ona bowiem wzrost sprzedaży o prawie 25% (z 13 631 do 16 946 pojazdów). Największa popularnością cieszył się zakup Golfa, Passata oraz Tiguana.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód