english version

Sprzedaż auta służbowego

W życiu każdego pojazdu przychodzi taki czas, gdy jego właściciel chce się go pozbyć. Najczęściej wiąże się to z wymianą na lepszy model. W przypadku użytkowników prywatnych sprawa jest prosta. Jednak jak dobrze sprzedać samochód firmowy? Z jakich narzędzi najlepiej skorzystać?

 

Myślenie o sprzedaży auta firmowego powinno się zacząć już w momencie jego zakupu. Wtedy to szacuje się TCO (total cost ownership), czyli bilans kosztów związanych z zakupem, użytkowaniem i późniejszą sprzedażą pojazdu. Samochody szybko tracą bowiem na wartości. Przed kupnem pojazdu do firmy, trzeba więc oszacować, za ile będzie można go w przyszłości zbyć. Niektóre marki są pod tym kątem lepsze, inne zdecydowanie gorsze.

Gdy przychodzi moment na sprzedanie auta służbowego, należy się zastanowić, jak dużo czasu możemy na to poświęcić i jak szybko potrzebujemy gotówki.

Od tego zależy bowiem wybór odpowiednich narzędzi. Jeśli chcemy pozbyć się auta szybko, najlepiej skorzystać z usług firmy zewnętrznej lub sprzedać je handlarzowi. W przypadku obu tych rozwiązań zaoszczędzimy czas, ale uzyskamy dużo gorszą cenę. Mamy jednak możliwość (szczególnie w drugim przypadku) od razu wziąć gotówkę i zainwestować ją np. w nowe samochody firmowe.

Innym sposobem jest szukanie kupca na własną rękę (za pośrednictwem gazet, internetu, ogłoszeń w prasie). Rozwiązanie takie daje dużo większe prawdopodobieństwo uzyskania lepszej ceny, ale jest też dużo bardziej angażujące. Samochód trzeba bowiem najczęściej kilkukrotnie ogłaszać i poświęcić czas na okazywanie go potencjalnym zainteresowanym. Lepsza cena jest też prawdopodobna - niekoniecznie pewna. Sprzedaż na własną rękę nie jest więc opłacalna, gdy potrzebujemy większej gotówki, ale niekoniecznie zależy nam na czasie.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód