english version

Samochodem po województwie podlaskim

Samochodem po województwie podlaskim

Planujesz podróż samochodem po województwie podlaskim? Niezależnie od tego, czy preferujesz samotne objazdówki autem, czy też chcesz zabrać rodzinę lub znajomych na weekend pełen wrażeń - jeżeli chcesz zobaczyć jak najwięcej, w jak najkrótszym czasie - skorzystaj z naszych wskazówek. Zwiedź podlaskie samochodem - to wygodny sposób na udaną podróż!

Wycieczka samochodem po województwie podlaskim - czy to dobry pomysł?

Jeśli planujesz zobaczyć najbardziej polecane atrakcje na Podlasiu, ale nie masz dużo czasu na zwiedzanie - wybierz podróż autem! To Ty będziesz decydować o celu podróży, wybierzesz interesujące Cię atrakcje na Podlasiu i będziesz robić przystanki na odpoczynek tylko wtedy, kiedy sobie tego zażyczysz. Wybierając podróż samochodem po województwie podlaskim możesz zobaczyć te podlaskie atrakcje, których nie udałoby Ci się zwiedzić podczas podróży środkami transportu publicznego. Wycieczka samochodem jest również wygodniejsza i bardziej komfortowa, dlatego świetnie sprawdzi się kiedy planujesz wycieczkę z dziećmi lub starszymi osobami.

Do zwiedzania Podlasia samochodem nie musisz mieć własnego auta. Na terenie tego województwa działają punkty, w których działa nasza wypożyczalnia samochodów. Oferujemy elastyczne opcje najmu, a także korzystny wynajem długoterminowy samochodów. Zobacz:

Trasę możesz rozpocząć z biura naszej wypożyczalni, a Twoja wycieczka samochodem po Podlasiu może zakończyć się nie tylko w innym mieście, ale nawet w innym województwie! Mamy punkty w wielu miastach Polski.

Najbardziej atrakcyjne podlaskie atrakcje turystyczne

Podlasie to region bogaty w piękne krajobrazy, kulturę i historię. Podróż samochodem po województwie podlaskim pomoże Ci dotrzeć w każdy jego zakątek. Ciekawe miejsca podlaskie można podzielić na:

  • zabytki dla miłośników dawnej architektury,
  • trasy turystyczne dla zwolenników pieszych wycieczek i obcowania z naturą,
  • a także lokalne atrakcje np. dla dzieci.

Miejsca, które musisz zobaczyć i inne atrakcje w podlaskim to na przykład:

Białowieża

Białowieża to jedyna w Polsce puszcza, w której żyją żubry. To miejsce, gdzie można zobaczyć również dziki, wilki i rzadkie gatunki ptaków. Obierając za cel trasy Podlasie, wiele osób ma właśnie w planie krótką wycieczkę po Białowieży

Supraśl

Supraśl to piękne miasteczko z klasztorem i cerkwią, których ściany zdobił słynny polski artysta Jerzy Nowosielski. Jego legendarne ikony można zobaczyć w Muzeum Ikon w Supraślu.

Tykocin

To właśnie tu znajduje się dobrze zachowana żydowska synagoga i dawny zamek króla Zygmunta II Augusta. Będąc w pobliżu musisz zajrzeć na pobliski targ staroci w Kiermusach. To fajne miejsca na Podlasiu dla miłośników zabytków i hobbystów, którzy kochają tzw. pchle targi.

Augustów

Kolejne ciekawe miejsce na Podlasiu, które warto zobaczyć to Augustów. Jest to malownicza miejscowość nad jeziorem, gdzie można wypożyczyć kajak i odpłynąć na wspaniałą wycieczkę. W Augustowie skosztujesz również regionalnych pyszności. Podobno zbicień i jagodzianka nigdzie nie smakują tak, jak tu!

Biebrzański Park Narodowy

Obszar, który słynie z unikalnego ekosystemu bagien i łąk, zamieszkanego przez rzadkie gatunki ptaków. Co zwiedzić na Podlasiu w Parku Biebrzańskim? Do miejsc, które warto wziąć pod uwagę zalicza się np. Carska Droga, Szlak Barwik, Długa Luka, Bagno Ławki, czy Strękowa Góra. Jeżeli masz ze sobą kajak możesz również zaplanować spływ Biebrzą w kierunku Twierdzy Osowiec.

Zamek w Krasiczynie

Piękny zamek z XVI wieku, zlokalizowany niedaleko Przemyśla. W tym zamku na przestrzeni lat zamieszkiwały rody Krasickich, Modrzewskich, Wojakowskich, Tarłów, Potockich i Pinińskich. To prawdziwa gratka dla miłośników historii szlacheckich. Na miejscu możesz również skosztować wykwintnych dań w tutejszej restauracji.

Drohiczyn

Chcesz zobaczyć pięknie miejsca na Podlasiu? Odwiedź koniecznie malownicze miasto, gdzie można zobaczyć cudowny zabytkowy kościół św. Mikołaja oraz piękne widoki na rzekę Bug. To właśnie w Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku odbyło się spotkanie ekumeniczne z Janem Pawłem II.

Kanał Augustowski

Sztuczny kanał łączący rzeki Biebrzę i Narew, który tworzy piękne krajobrazy. Chociaż może on być atrakcją dla kajakarzy, oferuje również niezwykłe przeżycia dla osób, które planują podróż samochodem wzdłuż jego linii. Umożliwiają to dobrej jakości drogi żwirowe i asfaltowe zlokalizowane w bardzo bliskiej odległości od kanału.

Nieznane miejsca na Podlasiu - zwiedź je autem!

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce jest Podlasie - co warto zobaczyć w tym regionie poza wymienionymi atrakcjami? Nietypowe atrakcje Podlasia, które z pewnością nie będą oblegane, ponieważ nie należą do najpopularniejszych to na przykład:

  • Klasztor Kamedułów w Wigrach, który jest jednym z najpiękniejszych miejsc w regionie. Zlokalizowany jest blisko granicy z Litwą. Klasztor został zbudowany w XVII wieku i składa się z kaplicy, kościoła i kilku cel mnichów.
  • Słowiński Park Krajobrazowy zlokalizowany na północ od Białegostoku.
  • Ruiny Zamku w Czyżewie na wzgórzu nad rzeką Nurzec. Zamek został zniszczony podczas II wojny światowej i od tamtej pory pozostały po nim tylko ruiny, ale wciąż warto tam się udać. Tym bardziej że jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, a może być prawdziwą gratką dla miłośników historii II wojny światowej.

Gdzie pojechać na weekend na Podlasie? Ciekawe miejsca w województwie podlaskim mogą być również celem Twojej krótkiej - weekendowej podróży po tym regionie. Co można zwiedzić na Podlasiu w dwa dni? Weź mapę i zobacz, które z wymienionych w naszym poradniku miejsc Cię zainspirowały do podróży. Znakomitą większość z łatwością zwiedzisz w trakcie dwóch dni - ważne jest tylko dobre zaplanowanie trasy, dzięki której podróż samochodem po województwie podlaskim będzie czystą przyjemnością!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód