english version

Samochodem po mieście 400 mostów

Wrocław oferuje wszystkim turystom nie lada atrakcje: od zabytkowych budowli, aż do perełek współczesnej architektury, o ogromnej ilości muzeów i parków rozrywki nie wspominając. Jak skorzystać z tych wszystkich atrakcji w ciągu jednego krótkiego pobytu? To proste - wystarczy wynająć samochód w naszej wypożyczalni. Dzięki niemu będziecie Państwo mogli sprawnie i bez przeszkód poruszać się po stolicy Dolnego Śląska.

 

W zasadzie bardzo trudno jest wymienić wszystkie wrocławskie miejsca warte odwiedzenia. My proponujemy wycieczkę przez najbardziej charakterystyczne punkty na mapie dolnośląskiej stolicy.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie niech będzie Ogród Zoologiczny, który ucieszy szczególnie najmłodszych. Obok niego znajdują się jeszcze trzy miejsca warte odwiedzenia: wystawa dinozaurów, Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim oraz kompleks Hali Stulecia. Następnie warto wsiąść do samochodu i pojechać nim do centrum. Tam czeka na nas jeden z największych rynków w Europie oraz przepiękna wyspa - Ostrów Tumski. Staromiejskich zabytków nie sposób w tym miejscu wyliczyć. Na pewno warto zwiedzić wspomniany już rynek, zobaczyć pręgierz, kościół garnizonowy, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina, bibliotekę Ossolineum, katedrę katolicką oraz katedrę polsko-katolicką (kościół pw. św. Marii Magdaleny). Dwie ostatnie budowle są znakomitymi punktami widokowymi. W pobliżu centrum znajduje się też słynna rotunda z Panoramą Racławicką, a zaraz naprzeciwko - Muzeum Narodowe.

Po tak bogatym zwiedzaniu, warto wrócić na rynek, by posilić się w jednej z tamtejszych restauracji. Zwłaszcza, że to jeszcze nie koniec naszej wrocławskiej wycieczki. Po wszystkim wsiadamy w samochód i udajemy się na zachód, by obejrzeć zabytkowy Dworzec Świebodzki oraz Muzeum Współczesne. Stamtąd kierujemy się na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, by przejechać po Moście Rędzińskim - jednej z perełek nowoczesnej architektury. Stamtąd niedaleko już na stadion miejski, na którym rozgrywano mecze Euro 2012.

Po wszystkim kierujemy się na południe, by odwiedzić najwyższy biurowiec w Polsce. Mowa oczywiście o słynnym Sky Tower.

W pobliżu znajduje się biuro naszej wypożyczalni samochodów, w której można oddać wypożyczone auto.

Warto wiedzieć, że wycieczki wcale nie musimy zaczynać, ani kończyć w biurze naszej firmy. Wypożyczalnia samochodów Autocash posiada bowiem dwa dodatkowe punkty:

przy Dworcu Głównym PKP (który również warto zwiedzić:

oraz przy Lotnisku Kopernika:

Zapraszamy do Wrocławia i życzymy udanego pobytu w stolicy Dolnego Śląska!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód