english version

Samochód zastępczy za darmo!

Miałeś wypadek z winy innego kierującego? W jego następstwie Twój samochód jest uszkodzony? W takim razie wiedz, że należy Ci się wynajem samochodu zastępczego, za który zapłaci ubezpieczyciel sprawcy. I to nie tylko, gdy prowadzisz działalność gospodarczą. Takie świadczenie przysługuje także osobie fizycznej.

Do niedawna ubezpieczyciele odmawiali pokrycia kosztów pojazdu zastępczego osobie prywatnej, argumentując to możliwością korzystania przez poszkodowanego z komunikacji miejskiej. Z taką interpretacją przepisów nie zgodził się Sąd Najwyższy, który w listopadzie 2011 roku orzekł, że także osoba fizyczna ma prawo wypożyczyć samochód z OC sprawcy. Warunek jest jeden: uszkodzony pojazd nie mógł być użytkowany sporadycznie (np. na weekendowe przejażdżki), tylko musiał służyć w codziennym życiu. Chodzi tu o przypadki, w których np. odbieramy dzieci ze szkoły, dojeżdżamy do pracy lub opiekujemy się członkiem rodziny, do którego musimy dojechać. Słowem: jeśli brak samochodu spowoduje utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu poszkodowanego.

Warto pamiętać, że firma ubezpieczeniowa nie może narzucić nam wypożyczalni, z której wynajmiemy samochód bezgotówkowo. Niedozwolone jest także ustalanie przez ubezpieczyciela jakichkolwiek limitów (np. stawki za wypożyczenie, czy limitu przejechanych kilometrów). Trzeba jednak pamiętać, że OC sprawcy pokryje koszty wynajmu samochodu podobnej klasy.

I ostatnia bardzo ważna uwaga: wynajęcie samochodu zastępczego bezgotówkowo przysługuje nam na czas realnego wyłączenia naszego pojazdu z użytkowania (a nie tylko na czas samej naprawy). Jeśli więc uszkodzony pojazd był naprawiany przez tydzień, ale dodatkowo trzeba było drugi tydzień oczekiwać na części zamienne, ubezpieczyciel pokryje koszty wynajęcia samochodu zastępczego za dwa tygodnie.

Nasza firma oferuje wypożyczenie samochodu zastępczego bezgotówkowo, dysponując przy tym szeroką ofertą posiadanych pojazdów. Bez problemu podstawi auto każdej klasy do największych miast w Polsce takich, jak np.: Wrocław, Kraków, Katowice, Warszawa, Poznań i Gdańsk. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj:

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód