english version

Samochód w automacie - Gdańsk

Automatyczna skrzynia biegów to rozwiązanie bardzo często spotykane w samochodach luksusowych. Wielu kierowców podchodzi do niego nieufnie. Niepotrzebnie. Samochody w automacie zapewniają dużo dłuższą żywotność silnika oraz zapewniają spokojniejszą jazdę.

 

Samochody z automatyczną skrzynią biegów są szczególnie popularne za Oceanem. W Polsce narosło bardzo wiele przekonań na ich temat, co nie zmienia faktu, że samochody takie można coraz częściej spotkać na drogach Trójmiasta. Główne zarzuty dotyczą samych kierowców, którzy korzystają z takiego rozwiązania. Sugeruje się np. że nie potrafią oni poradzić sobie ze skrzynią manualną, dlatego przesiadają się na automat. Istnieje również obiegowa opinia o "szarpaniu".

Obie można jednak włożyć między mity. Po pierwsze korzystanie z automatycznej skrzyni biegów nie ma nic wspólnego z brakiem umiejętności prowadzenia pojazdu. Jest to rozwiązanie stosowane coraz częściej, szczególnie w samochodach luksusowych. Po drugie, jeśli skrzynia jest sprawna, nie ma mowy o żadnym "szarpaniu". Jazda takim samochodem będzie bardzo płynna i wygodna.

Automatyczna skrzynia biegów pozwala również zaoszczędzić silnik. Sam "wybierze" on odpowiednie przełożenie, dostosowując je do obrotów. To skutkuje również mniejszym spalaniem. Minusem są wyższe koszty naprawy takiego urządzenia (jest ono dużo bardziej skomplikowane od skrzyni manualnej). By serwisować takie auto, trzeba korzystać z najlepszych serwisów samochodowych w Gdańsku. Mechanizm ten jest bowiem bardzo skomplikowany. Prawidłowe użytkowanie skrzyni automatycznej powinno jednak zapewnić jej długą żywotność, a przy tym przyczynić się do przyjemniejszej jazdy.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód