english version

Samochód Roku 2015

Samochód Roku 2015

Jedna z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych powędrowała po raz czwarty do koncernu Volkswagen. Wszystko za sprawą nowego Passata, który wygrał rywalizację m. in. z Citroenem Cactusem oraz Mercedesem-Benzem klasy C.

 

W tym roku w jury konkursu zasiadło 58 dziennikarzy samochodowych z 22 krajów Europy. Ogłoszenie wyników miało miejsce w przeddzień otwarcia Geneva Motor Show 2015. Nowy Volkswagen Passat B8 zdeklasował rywali. Zdobył 340 punktów, czyli aż o 92 więcej, niż Citroen C4 Cactus, który zajął drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasował się Mercedes-Benz Klasy C z wynikiem 221 punktów.

Tytuł Car of the Year wręczany jest od 1964 roku. Volkswagen ma na swoim koncie już cztery nagrody tego typu. Oprócz tegorocznej, koncern otrzymał ją za modele Golf III (1992 r.), Polo V (2010 r.) oraz Golf VII (2013 r.).

Dzięki tegorocznemu zwycięstwu, Volkswagen wraz z Peugeotem zajmuje czwarte miejsce wśród najczęściej nagradzanych producentów w tym plebiscycie. Więcej tytułów przypadło Fordowi (pięć), Renault (sześć) oraz Fiatowi (dziewięć).

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód