english version

Rzecznik pyta o punkty karne i szkolenia

Rzecznik pyta o punkty karne i szkolenia

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych z zastrzeżeniami dotyczącymi szkoleń zmniejszających liczbę punktów karnych. RPO twierdzi, że powinni być do nich dopuszczeni również kierowcy, którzy przekroczyli limit 24 punktów.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich wskazał, że prawo o ruchu drogowym przewiduje możliwość zmniejszenia liczby punktów karnych, dzięki odbyciu specjalnego szkolenia w WORD. Ustawa przewiduje jeden wyjątek – z takiej furtki nie mogą skorzystać kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy przez krócej, niż 1 rok.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych, do takiego szkolenia nie mogą przystąpić także ci kierowcy, którzy przekroczyli już limit 24 punktów karnych. Dokument ten wprowadza więc drugi wyjątek dotyczący udziału w szkoleniu.

RPO zwrócił uwagę na to, że akt niższego rzędu (rozporządzenie) nie może modyfikować treści dokumentu wyższego rzędu (ustawy), a więc wprowadzać do niego dodatkowych wyjątków. W opinii Rzecznika obecny stan jest więc niezgodny z prawem.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód