english version

Przydrożne siłownie dla kierowców

Przydrożne siłownie dla kierowców

Ich widok może dziwić, ale należy się do niego przyzwyczaić. Sieć siłowni zewnętrznych na samochodowych parkingach stale rośnie. Jest to efekt akcji Fundacji Trans.org, w którą włączył się m. in. Mercedes. Obiekty takie mają pomóc kierowcom zawodowym w utrzymaniu dobrej kondycji oraz zadbaniu o zdrowie psychofizyczne.

 

Pierwsza siłownia dla kierowców tirów powstała w Mostkach koło Świebodzina (przy DK nr 2 na odcinku Świebodzin – Świecko). Wyposażona jest w kilka przyrządów do treningu, np. orbitrek i drążek do podciągania. Umożliwiają one ćwiczenie różnych partii mięśni.

Wszystko po to, by zawodowi kierowcy mogli zadbać o swoje zdrowie. Okazuje się bowiem, że są oni bardzo narażeni na szkodliwe warunki pracy oraz popadnięcie w złe nawyki. Mowa tu np. o długim przebywaniu w jednej pozycji za kierownicą, czy braku ruchu. Efekty takiego trybu życia są widoczne gołym okiem: 40% zawodowych kierowców cierpi na choroby sercowo-naczyniowe, 70% na kostno-stawowe, a 32% ma problemy z układem pokarmowym. Co więcej, u prawie 80% kierowców zawodowych stwierdzono nadwagę lub otyłość (dane Zakładu Zdrowia Publicznego UW).

Sytuację ma poprawić właśnie dostęp do siłowni na miejscach postoju. W ciągu roku powstało w Polsce 12 takich obiektów (w Mostkach, Iłowie, Kątach Wrocławskich, Żarnskiej Wsi, Dębnie Żmigrodzkim, Kołbaskowie, Sławnie, Stojadle, Ojsakowie, Woskrzenicach Dużych, Radomsku i Ładnej). Pomysłodawcy akcji liczą na pomoc prywatnych sponsorów. Jednym z nich jest Mercedes, który patronuje ośmiu takim obiektom, a w przyszłości zamierza współtworzyć jeszcze co najmniej dwa.

W akcję zbierania funduszy oraz wskazywania lokalizacji pod nowe obiekty, może się włączyć każdy. Wszelkie informacje oraz mapa istniejących już siłowni znajduje się na stronie internetowej: www.truckerslife.eu.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód