english version

Prawo jazdy na nowych zasadach

Jeszcze nie ucichła burza wywołana styczniowymi zmianami w procesie uzyskiwania prawa jazdy, a już szykują się kolejne zmiany. Autorzy systemów egzaminacyjnych - PWPW i ITS powołają konsorcjum, by ujednolicić system w całej Polsce.

 

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Instytut Transportu Samochodowego opracowały dwie niezależne bazy pytań. Część WORD-ów korzystała z usług jednej firmy, a część z drugiej. Stąd na przykład brały się rozbieżności w zdawalności egzaminów w poszczególnych Ośrodkach. Jedni twierdzili, że pytania opracowane przez ITS są bardziej skomplikowane, a inni, że to PWPW opracowała trudniejszy egzamin.

Ta sytuacja skończy się jednak w 2014 roku. Obie firmy stworzą bowiem jednolitą bazę pytań egzaminacyjnych oraz system informatyczny. Pytania będą zatwierdzone przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, co ma zapewnić ich sensowność oraz wiarygodność. Wspólny system ma natomiast umożliwić wprowadzenie od dawna zapowiadanego elektronicznego obiegu dokumentów. Obie kwestie powinny ucieszyć przyszłych kierowców.

A dla młodym kierowcom, którzy nie mają jeszcze własnego samochodu, proponujemy wynajem długoterminowy auta na korzystnych warunkach. Po więcej informacji na ten temat zapraszamy tutaj:

www.wypozyczauto.pl/Wynajem_dlugoterminowy_samochodow

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód