english version

Pomiar prędkości po nowemu

Jeszcze nie ucichła wrzawa wokół zwiększenia ilości fotoradarów na polskich drogach, a już słychać o pomysłach nowej formy kontrolowania prędkości. Miałyby się nią zajmować urządzenia mierzące szybkość, z jaką porusza się samochód na określonym odcinku drogi.

Pomiar odcinkowy zyskał już popularność w Europie Zachodniej. Różnica między nim, a fotoradarem polega m.in. na tym, że fotoradar mierzy tylko prędkość w danym punkcie (i ewentualnie robi zdjęcie, jeśli prędkość ta zostanie przekroczona). Pomiar odcinkowy z kolei wymaga użycia większej liczby urządzeń. Na początku danej drogi montuje się tzw. bramownicę, która rejestruje wjeżdżający na nią samochód. Bramownica umieszczona na końcu odcinka przelicza, jak szybko kierowca pokonał dystans między pierwszym, a drugim urządzeniem. Jeśli zrobił to zbyt szybko - dostanie mandat.
Taka forma kontroli prędkości ma zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach. W opinii kierowców fotoradary nie spełniają takiego zadania. Służą za to reperowaniu finansów publicznych, Wszystko przez to, że wielu kierowców puszcza nogę z gazu przed urządzeniem rejestrującym i chwilę po minięci go przyspiesza. Pomiar odcinkowy, który ma być używany na najbardziej niebezpiecznych fragmentach dróg, ma z założenia skutecznie zmniejszyć liczbę wypadków.

 

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód