english version

Polski samochód wyścigowy

Polski samochód wyścigowy

Na Poznań Motor Show 2015 została zaprezentowana Arrinera Hussarya. Ma to być pierwszy supersamochód znad Wisły. Pod jej maską pracuje 850 KM, które pozwolą osiągnąć prędkość 340 km/h oraz przyspieszyć do "setki" w zaledwie 3,2 s.

 

Początek wiosny to czas, w którym odbywaja się wiele targów motoryzacyjnych. Za nami już Salon Samochodowy w Genewie oraz w Nowym Yorku. Także w naszym kraju odbywa się podobna impreza. Nosi ona nazwę Poznań Motor Show.

I to właśnie podczas niej zaprezentowano pierwszy polski supersamochód. Mowa o modelu Hussarya, który swoją nazwą nawiązuje do legendarnej polskiej kawalerii. Pracuje nad nią w Gliwicach firma Arrinera Automotive. Prototyp tego samochodu został zaprezentowany jeszcze w 2011 roku.

Obecnie auto cieszy się dużym zainteresowaniem na poznańsksich targach motoryzacyjnych. Na rynku ma się pojawić pod koniec tegorocznych wakacji. Będzie to jednak wersja wyścigowa. Model bardziej użytkowy zadebebiutuje natomiast w przyszłym roku.

Hossarya będzie napędzana silnikiem V8 Turbo o pojemności 8,2-litra. Charakteryzują go moment obrotowy rzędu 900 Nm oraz moc 850 KM. Wszystko to współpracować będzie z napędem na tylną oś oraz 6-stopniową manualną skrzynią biegów.

Jakie będą dalsze losy tego modelu? Z pewnością dowiemy się już niedługo. Producent deklaruje, że wstępne zainteresowanie jego zakupem wyraziło już ponad 200 osób.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód