english version

Polacy masowo kupują motocykle

Mowa oczywiście o jednośladach z silnikami o pojemności do 125 ccm. Nowe przepisy pozwalające na prowadzenie takich pojazdów posiadaczom prawa jazdy kat. B, wejdą w życie za kilka dni. Tymczasem handlujący tymi maszynami już przeżywają najazd klientów. Cena motocykla 125 cm3 jest bowiem bardzo atrakcyjna i pozwala kupić go, jako pojazd rekreacyjny.

 

Motocykle z silnikiem o pojemności 125 cm3, o maksymalnej mocy 11 kW i stosunku tej mocy do masy pojazdu na poziomie maksymalnie 0,1 kW/kg już za kilka dni będą mogli prowadzić kierowcy posiadający prawo jazdy kat. B. Konkretniej mowa tu o osobach, które posiadają takie uprawnienia od co najmniej trzech lat.

Choć nowe przepisy wejdą w życie dopiero 24 sierpnia, jak donosi "rzeczpospolita", już od początku lipca importerzy takich małych motocykli i dużych skuterów mają pełne ręce roboty. Wygląda na to, że Polacy mają zamiar masowo korzystać z nowych uprawnień.

Nic dziwnego - ceny nowych motocykli 125 ccm nie są wysokie. Pojazdy można kupić już za 3-4 tys. zł. Choć motocykle te nie mają w sobie wystarczającego potencjału, by zastąpić samochody, to ze względu na niewielkie koszty w wielu rodzinach będą zapewne służyły, jako pojazdy rekreacyjne.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód