english version

Podwyżka cen benzyny

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało projekt przepisów, które zmienią wysokość opłaty paliwowej. Od 2015 do 2019 roku ma ona wzrastać o 25 zł za tysiąc litrów lub tonę paliwa. Dla kierowców oznacza to jedno - wzrost cen na stacjach benzynowych.

 

Opłata paliwowa jest jedną ze składowych, które wpływają na wysokość cen paliw. Resort Infrastruktury i Rozwoju zaplanował podnoszenie jej co rok (między 2015, a 2019 rokiem) o 25 zł za tysiąc litrów lub tonę paliwa. Opłata ta zasila fundusz drogowy i kolejowy.

Środki zgromadzone na tym funduszu służą m.in. budowie nowej infrastruktury drogowej oraz kolejowej. W tym wypadku zostaną przekazane na tę drugą. Jest to podyktowane orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Nie wchodząc w szczegóły prawne całych zmian (bliżej opisuje je Puls Biznesu, który podał informację o nich), trzeba podkreślić jedno - oznaczają one wzrost cen paliw, za którą nie pójdzie proporcjonalne polepszenie infrastruktury drogowej. Taka podwyżka najbardziej uderzy w firmy wykorzystujące floty samochodowe.

Usługa car fleet managment, którą oferuje wypożyczalnia samochodów Autocash, może się w tym wypadku okazać dobrą inwestycją. Pozwala ona bowiem zredukować koszty obsługi samochodów służbowych do minimum. Więcej informacji na ten temat, znajduje się w poniższym linku:

www.autocash24.pl/Wynajem_dlugoterminowy_samochodow

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód