english version

Płatne drogi w Niemczech

Nasi zachodni sąsiedzi szykują się do wprowadzenia opłat za korzystanie ze swoich dróg. I nie chodzi tu tylko o autostrady, ale także drogi lokalne. Wszyscy kierowcy podróżujący po terenie Niemiec będą musieli zaopatrywać się w winiety prawdopodobnie od 1 stycznia 2016 roku.

 

Pomysł na opłaty drogowe w Niemczech nie jest nowy. Nasi zachodni sąsiedzi wspominają o takim rozwiązaniu już od jakiegoś czasu. Pierwotnie myto miało dotyczyć tylko kierowców zagranicznych. Na takie rozwiązanie nie zgodziłaby się jednak Komisja Europejska, powołując się na zakaz dyskryminacji obywateli UE. Niemcy planują więc obniżyć podatek drogowy tak, by ich rodzimi kierowcy po wszystkich zmianach i tak wyszli na zero.

Rząd RFN planuje w ten sposób pozyskać środki na modernizację tamtejszej infrastruktury drogowej. Winiety w Niemczech mają być wydawane prawdopodobnie w trzech wariantach: na 10 dni za 10 euro, na dwa miesiące za 20 euro oraz na rok. Koszt tej ostatniej będzie uzależniony m. in. od wieku samochodu, pojemności i rodzaju silnika, itp. Winiety turystyczne mają być dostępne w warsztatach samochodowych oraz na stacjach benzynowych.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód