english version

Peugeot 308 SW

Niedawno opisywaliśmy Samochód Roku 2014, jakim jest Peugeot 308. Dziś prezentujemy jego odmianę w wersji kombi. Zadebiutowała ona podczas wiosennych targów motoryzacyjnych w Genewie. Pierwsze sztuki będą się poruszać po naszych drogach już w najbliższym miesiącu.

 

Wnętrze Peugeot 308 SW bardzo przypomina to, znane z wersji hatchback. Producent zdecydował się m.in. na bardzo radykalny krok usunięcia przełączników i pokręteł. Przez to np. klimatyzację obsługuje się, korzystając z urządzenia iCockpit. Jest to 9,7-calowy dotykowy ekran, który pozwala na sterowanie elektroniką samochodu. Rozwiązanie to jest nowoczesne, ale czasami niewygodne - ustawienie odpowiedniej temperatury w samochodzie podczas jazdy, zajmuje więcej czasu niż wcześniej. Warto dodać, że wnętrze Peugeot 308 kombi jest wykończone w tak samo staranny sposób, jak w wersji hatchback. Bardzo charaktersytyczną cechą jest również małe koło kierownicy.

To, co różni tę wersję od Samochodu Roku 2014 to oczywiście pojemność. Nie wchodząc w szczegóły, warto zaznaczyć, że wersja kombi ma o 11 cm szerszy rozstaw osi oraz o 22 cm przedłużony tylny zwis. To z kolei przekłada się na pojemność bagażnika (556 l., do nawet 1600 l. po złożeniu tylnych siedzeń). Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto możliwość zakupu wersji z dużym panoramicznym dachem.

Peugeot 308 SW dostępny jest w różnych wersjach wyposażenia oraz z kilkoma jednostkami napędowymi. Chodzi tu zarówno o silniki benzynowe, jak i diesle. Kombinacja tych dwóch parametrów wpływa także na cenę wersji kombi. Rozpoczyna się ona od prawie 70, a kończy na ponad 100 tys. zł. Na koniec warto dodać, że silniki mogą współdziałać zarówno z automatyczną, jak i 6-stopniową, manualną skrzynią biegów.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód