english version

Peugeot 308 - Samochód Roku 2014

Nowe dziecko francuskiego koncernu motoryzacyjnego zdobyło tytuł Car of the Year 2014. Tym samym Peugeot 308 drugiej generacji wyprzedził BMW i3 oraz Tesla model S. Zwycięzca reprezentuje klasę C i jest 5-osobowym hatchbackiem.

 

Od czasu wypuszczenia Peugeot 308, koncert ogłosił, że nie będzie już zmieniał cyfr w kolejnych generacjach tego modelu. Jak zapowiedział, tak zrobił - Samochód Roku 2014 jest bowiem drugą edycją 308-ki (pierwsza była produkowana w latach 2007-2013). Zadebiutował on na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu 2013 roku.

Peugeot 308 II to 5-drzwiowy hatchback klasy C. Jego wymiary to 4253 mm długości, 1804 mm szerokości i 1461 mm wysokości. Bagażnik ma pojemność 470 litrów. Są to więc bardzo satysfakcjonujące gabaryty, jak na samochód kompaktowy.

Nowa 308-ka napędzana jest jednym z czterech silników: 1.2 VTi, 1.6 Turbo, 1.6 HDi lub 2.0 HDi. To głównie ten parametr oraz wersja wyposażenia, składa się na cenę tego samochodu. Ta waha się od ok 60 tys. do ponad 83 tys. zł.

Ten francuski samochód wyróżnia się bardzo nowoczesnym wyglądem. Nie jest już tak drapieżny, jak wcześniejsza generacja. Ponadto przednie reflektory mogą być wykonane w technologii LED, co nie jest codziennością w samochodach tej klasy.

Największa zmiana, która zaszła w środku 308-ki to usunięcie wszelkich pokręteł i przycisków (np. do obsługi radia). W modelu II generacji wszystko to można obsługiwać, dzięki dotykowemu wyświetlaczowi LCD. Uwagę zwraca też mała kierownica, znana już z modelu 208.

Peugeot 308 zdobył tytuł Car of the Year 2014. Drugie miejsce przypadło BMW i3, a trzecie Tesli S. Werdykt dziennikarzy, którzy brali udział w tym głosowaniu tradycyjnie został ogłoszony podczas wiosennego salonu motoryzacyjnego w Genewie.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód