english version

Opłaty na niemieckich drogach

Opłaty na niemieckich drogach

Niemiecki parlament przyjął ustawę, która spowoduje, że drogi w Niemczech będą płatne. Myto będzie obowiązywało już nie tylko kierowców samochodów ciężarowych, ale także osobowych. Planuje się wprowadzenie trzech rodzajów opłat: 10-dniowej, dwumiesięcznej oraz rocznej.

 

Przepisy wejdą w życie w 2016 roku, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy opłaty za autostrady i drogi krajowe zaczną być pobierane. Wiadomo natomiast, że będą musieli je uiszczać zarówno kierowcy z Niemiec, jak i z zagranicy. Ci pierwsi będą musieli uiścić opłatę za cały rok. W zamian dostaną rekompensatę – obniżkę podatku samochodowego.

Cudzoziemcy będą natomiast mogli opłacić myto za 10 dni (od 5 do 15 euro), dwa miesiące (od 16 do 30 euro), lub cały rok (około 130 euro). Wysokość tej sumy będzie zależała m. in. od pojemności silnika auta oraz jego wpływu na środowisko.

Zmiany za naszą zachodnią granicą zajdą też w kwestii opłat dla samochodów ciężarowych. Po pierwsze, zwiększono liczbę dróg, na której będzie obowiązywała opłata. Po drugie, będą ją musieli uiszczać kierowcy samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony (do tej pory było to 12 ton). Nowe przepisy w tym zakresie będą obowiązywały już od października. Z kolei od 2018 roku użytkownicy ciężarówe będą musieli płacić za przejazd wszystkimi drogami w Niemczech.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód