english version

Obowiązek zmiany opon na zimowe

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, jak dzięki naszej wypożyczalni samochodów zaoszczędzić na wymianie ogumienia. W międzyczasie posłowie złożyli projekt przepisów, które nakazywałyby zmianę opon z letnich na zimowe. Niestosowanie się to tego obowiązku miałoby kosztować aż 500 zł.

 

O tym, dlaczego warto jeździć na zimówkach, gdy temperatura spada, a na drogach leży śnieg, nie trzeba nikogo przekonywać. Statystyki pokazują, że 95% kierowców rozumie taką potrzebę i zmienia opony z letnich na zimowe. Taka operacja jest jednak dość kosztowna. Szczególnie, jeśli ktoś posiada więcej aut. Dotkliwie odczuwają ją firmy, które muszą wymienić dużą liczbę opon, zatroszczyć się o miejsce do przechowywania ogumienia letniego, a przy tym jeszcze stracić mnóstwo czasu na wszystkie te operacje.

Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z naszej oferty car fleet managment. Polega ona na wynajmie długoterminowym samochodu. W czasie trwania umowy to nasza wypożyczalnia troszczy się o wszystkie kwestie techniczno-administracyjne. Chodzi tu nie tylko o wymianę ogumienia, przechowywanie go, czy dokonywanie bieżących napraw, ale również likwidację szkód i zajmowanie się kwestią ubezpieczeń oraz przeglądów. To pomaga naszym Klientom zaoszczędzić czas, który mogą poświęcić na rozwój własnej działalności. Szczegóły naszej usługi poznacie Państwo klikając w link: https://www.wypozyczauto.pl/Wynajem_dlugoterminowy_samochodow

Wspomniany już projekt przepisów miałby nakładać na kierowców obowiązek jazdy na zimowych oponach od 1 listopada do 31 marca. Brak takiego ogumienia kończyłby się mandatem w wysokości 500 zł, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego do czasu wymiany opon.

Ustawowy obowiązek jazdy na oponach zimowych obowiązuje na różnych zasadach w wielu krajach Europy. U nas przepis taki jest póki co w fazie projektu.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód