english version

Obniżenie ubezpieczenia OC

Wielu kierowców zastanawia się nad tym, jak obniżyć składkę za OC. Wśród nich są także przedsiębiorcy. W ich przypadku koszty ubezpieczenia aut firmowych, pochłaniają sporą część budżetu. Na szczęście istnieje wiele możliwości obniżenia składki. Można też całkowicie z niej zrezygnować dzięki usłudze full service leasing.

 

Na wielkość kosztów ubezpieczenia OC wpływa wiele zmiennych. Podstawowe to: wiek i rodzaj samochodu, wiek i liczba kierowców oraz dotychczasowa szkodowość. W przypadku firm równie ważnym czynnikiem jest także rodzaj działalności. Kurier, który bardzo eksploatuje swoje auto, zapłaci za ubezpieczenie więcej niż ktoś, kto wykorzystuje samochód służbowy tylko do dojazdu do pracy i w celach prywatnych.

Jednym z najważniejszych parametrów jest (wspomniana już) dotychczasowa szkodowość. Ubezpieczyciel zażąda wyższej składki, jeśli do tej pory, z naszej polisy zostały wypłacone jakieś odszkodowania. Rzecz ma się podobnie w przypadku AC i assistance. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla firm, które mają wiele aut i kierowców, są różne rodzaje partycypowania w wyrządzonych szkodach. Pozwala na to np. franszyza redukcyjna i franszyza integralna. Nie wdając się zbytnio w szczegóły, chodzi o to, że właściciel samochodu może się zobowiązać do pokrywania z własnej kieszeni drobnych sum odszkodowawczych (np. za przerysowanie cudzego samochodu). Z jednej strony jest to kosztowne, ale z drugiej, pozwala uniknąć zwiększonej szkodowości. A to w przełożeniu na całą flotę, może okazać się bardzo korzystne.

Istnieje także rozwiązanie, które pozwala zupełnie zniwelować koszty ubezpieczenia. Mowa o full service leasingu. Jest to wynajem długoterminowy samochodów, w trakcie którego to firma zewnętrzna (wypożyczalnia), zajmuje się obsługą floty. Chodzi tu więc nie tylko o opłacanie ubezpieczeń, ale również likwidację szkód, wymianę opon, dokonywanie przeglądów, itd. Full service leasing pozwala więc nie tylko w bardzo przewidywalny sposób zaplanować budżet (miesięczne koszty wynajmu są zawsze stałe), ale również zaoszczędzić sporo czasu i energii, która potrzebna jest na doglądanie floty. To wszystko sprawia, że wynajem długoterminowy staje się coraz popularniejszą formą utrzymywania samochodów służbowych.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód