english version

Obniżenie ubezpieczenia OC

Wielu kierowców zastanawia się nad tym, jak obniżyć składkę za OC. Wśród nich są także przedsiębiorcy. W ich przypadku koszty ubezpieczenia aut firmowych, pochłaniają sporą część budżetu. Na szczęście istnieje wiele możliwości obniżenia składki. Można też całkowicie z niej zrezygnować dzięki usłudze full service leasing.

 

Na wielkość kosztów ubezpieczenia OC wpływa wiele zmiennych. Podstawowe to: wiek i rodzaj samochodu, wiek i liczba kierowców oraz dotychczasowa szkodowość. W przypadku firm równie ważnym czynnikiem jest także rodzaj działalności. Kurier, który bardzo eksploatuje swoje auto, zapłaci za ubezpieczenie więcej niż ktoś, kto wykorzystuje samochód służbowy tylko do dojazdu do pracy i w celach prywatnych.

Jednym z najważniejszych parametrów jest (wspomniana już) dotychczasowa szkodowość. Ubezpieczyciel zażąda wyższej składki, jeśli do tej pory, z naszej polisy zostały wypłacone jakieś odszkodowania. Rzecz ma się podobnie w przypadku AC i assistance. Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla firm, które mają wiele aut i kierowców, są różne rodzaje partycypowania w wyrządzonych szkodach. Pozwala na to np. franszyza redukcyjna i franszyza integralna. Nie wdając się zbytnio w szczegóły, chodzi o to, że właściciel samochodu może się zobowiązać do pokrywania z własnej kieszeni drobnych sum odszkodowawczych (np. za przerysowanie cudzego samochodu). Z jednej strony jest to kosztowne, ale z drugiej, pozwala uniknąć zwiększonej szkodowości. A to w przełożeniu na całą flotę, może okazać się bardzo korzystne.

Istnieje także rozwiązanie, które pozwala zupełnie zniwelować koszty ubezpieczenia. Mowa o full service leasingu. Jest to wynajem długoterminowy samochodów, w trakcie którego to firma zewnętrzna (wypożyczalnia), zajmuje się obsługą floty. Chodzi tu więc nie tylko o opłacanie ubezpieczeń, ale również likwidację szkód, wymianę opon, dokonywanie przeglądów, itd. Full service leasing pozwala więc nie tylko w bardzo przewidywalny sposób zaplanować budżet (miesięczne koszty wynajmu są zawsze stałe), ale również zaoszczędzić sporo czasu i energii, która potrzebna jest na doglądanie floty. To wszystko sprawia, że wynajem długoterminowy staje się coraz popularniejszą formą utrzymywania samochodów służbowych.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód