english version

Nowe przepisy o kierujących pojazdami - już prawie są

Co prawda same zasady poruszania się po drogach nie zmienią się, ale kierowców oraz przyszłych kierowców czeka niedługo sporo niespodzianek. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o kierujących, która trafiła na biurko Prezydenta. Sporo zmieni się zarówno w kontekście uprawnień, jak i ich uzyskiwania.

 

Na naszej stronie informowaliśmy już o zmianach w prawie, jakie chcą wprowadzić parlamentarzyści. Po pracach sejmu i senatu, możemy już konkretnie wymienić, jakie nowe rozwiązania czekają nas po wejściu w życie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami.

Pierwszą z nich, o której wspominaliśmy wielokrotnie, jest fakt, że legalne będzie kierowanie motocyklem z prawem jazdy kat. B. Chodzi tu o mniejsze jednoślady - o pojemności 125 cm3. Pierwotnie uprawnienia takie miały dotyczyć tylko pojazdów z automatyczną skrzynią biegów. Dziś już wiemy, że ograniczenie to nie będzie stosowane.

Kolejną zmianą będzie kurs na prawo jazdy bez części teoretycznej. Nie będzie już ona bowiem obowiązkowa. Co więcej, pytania egzaminacyjne będą ponownie jawne i ogólnodostępne, a nadzór nad ich bazą będzie pełnił minister właściwy do spraw transportu.

Ostatnie istotne zmiany tyczą się głównie WORD-ów. Będą one mogły prowadzić szkolenia doskonalące dla instruktorów i wykładowców nauki jazdy. Dziś mogą to robić szkoły jazdy spełniające bardzo zaostrzone kryteria.

Nowa ustawa została już podpisana przez prezydenta.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód