english version

Nowa fabryka Volkswagena w Polsce?

Są szanse, że niemiecki koncern otworzy nową fabrykę swoich samochodów w naszym kraju. Miałaby ona produkować modele dostawcze. Jako potencjalną lokalizację tego przedsięwzięcia wymienia się Wrześnię i Stęszew koło Poznania oraz Stargard Szczeciński.

 

Od ponad 20 lat w Poznaniu istnieje fabryka Volkswagena, w której montuje się między innymi modele Caddy. Ponadto w 2015 roku niedaleko stolicy Wielkopolski ma powstać centrum logistyczne tej firmy.

To wszystko sprawia, że w wyścigu o nową fabrykę Volkswagena, specjaliści dają największe szanse Stęszewowi oraz Wrześni. Jako trzecia potencjalna lokalizacja, wymieniany jest Stargard Szczeciński.

Każda gmina bardzo liczy na to, że niemiecki koncern zainwestuje 0,5 mld euro właśnie u niej - tyle bowiem ma być warte całe przedsięwzięcie. Fabryka miałaby produkować ok. 70 tys. pojazdów dostawczych rocznie. To dałoby zatrudnienie dla ogromnej rzeszy ludzi.

Póki co trwają negocjacje między reprezentantami Volkswagena i wymienionych gmin. Objęte są one tajemnicą, przez co na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód