english version

Nietypowy sygnalizator w Warszawie

Nietypowy sygnalizator w Warszawie

Przy ul. Jagiellońskiej, nieopodal przystanku Golędzinów, została ustawiona nowa sygnalizacja świetlna. Pozwala ona na warunkowy skręt w prawo oraz w lewo. Jak w takiej sytuacji powinien zachować się kierowca?

 

Równolegle do ulicy Jagiellońskiej w Warszawie biegnie torowisko tramwajowe. Dzieli ono główny trakt od drogi dojazdowej, która prowadzi do okolicznych osiedli po zachodniej stronie drogi. Miejsce to znajduje się na wysokości przystanku tramwajowego Golędzinów.

Stołeczny ZDM postanowił zamontować w tym miejscu sygnalizator, który pozwala na warunkowy skręt w prawo i w lewo. Kierowca, który chce skorzystać z tzw. "strzałki" musi zatrzymać się przed sygnalizatorem i upewnić się, czy nic nie jedzie.

Co ważne, sygnalizacja dotyczy tylko mniejszego skrzyżowania (po zachodniej stronie torowiska) i pozwala na skręcenie w najbliższe drogi poprzeczne. Strzałki warunkowego skręcu w prawo i w lewo nie obowiązują natomiast na dużym skrzyżowaniu. Należy o tym pamiętać, by nie spowodować niebezpiecznej sytuacji.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód