english version

Najpopularniejsze samochody mini

Okazuje się, że nasza rodzima fabryka motoryzacyjna produkuje auta, które były najchętniej kupowane w 2013 roku. Mowa o tyskiej fabryce oraz jej produktach: Fiacie 500 oraz Fiacie Panda. To te samochody mini były najczęściej wybierane przez Europejczyków. Na trzecim miejscu uplasował się Volkswagen up!

 

Najmniejsze auta doskonale nadają się do ruchu miejskiego. Łatwo nimi dokonywać manewrów (np. zmiany pasa), zwłaszcza w dużym ruchu. Ogromny plus to także łatwość parkowania na zatłoczonych ulicach oraz chodnikach. Jednym z największych rynków dla aut tego typu są Włochy, a przede wszystkim ich wiecznie zakorkowana stolica - Rzym

W ubiegłym roku najchętniej wybieranym samochodem mini był Fiat 500. Mowa oczywiście o drugiej generacji tego modelu - pierwsza była produkowana w latach 1957-1976, a jej wkład we włoską motoryzację można porównać do roli Fiata 126p nad Wisłą.

Drugi pod względem popularności pojazd to Fiat Panda. Również w Polsce cieszy się on znaczną popularnością, głównie ze względu na połączenie niskich kosztów eksploatacji, niewielkich rozmiarów oraz wysokiej funkcjonalności. W 2013 roku Fiat sprzedał prawie 152,5 tys. sztuk tego samochodu (w porównaniu do ponad 160 tys. sztuk modelu 500).

Trzecie miejsce w rankingu zajął Volkswagen up! To najmniejsze dziecko marki Volkswagen sprzedało się w ilości prawie 130 tys. sztuk. Warto dodać, że również ono montowane jest w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2011 roku opuszcza taśmy montażowe fabryki w Bratysławie.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód