english version

Najbardziej awaryjne samochody

Najbardziej awaryjne samochody

Ostatnio prezentowaliśmy ranking najbardziej niezawodnych aut w 2015 roku. Opracował go niemiecki Urząd Dozoru Technicznego. Dziś, z tego samego raportu wybraliśmy samochody, które w mijającym roku miały najwięcej awarii.

 

Na samym początku przypomnijmy najpopularniejsze zarzuty, które stawiane są zestawieniom niemieckiego Urzędu Dozoru Technicznego. Chodzi o metodologię badań. Po pierwsze, dane do nich zbierane są podczas przeglądów. Dlatego ciężko z nich wyczytać, do ilu awarii doszło na drodze. Problemem jest też fakt, że usterki mogły zostać usunięte przez kierowców przed badaniem. Po drugie, w raportach TUV nie uwzględnia się wszystkich, a jedynie tzw. poważne usterki. Oznacza to więc, że nawet w najmniej awaryjne auto, trzeba będzie inwestować.

Niemniej, zestawienia takie, jak np. to autorstwa TUV, dostarczają cennych informacji. Decydując się na zakup samochodu, warto brać je pod uwagę oraz porównywać z testami innych organizacji oraz ocenami użytkowników.

Wśród aut 2-3 letnich, najwyższy wskaźnik awarii miała Dacia Logan. Nieco lepiej wypadła Alfa Romeo MiTo oraz Fiat Panda.

Fiat Doblo był najbardziej awaryjnym samochodem w gronie 4-5 latków. Na przedostatnim miejscu sklasyfikowano Dacię Logan. Miejsce lepsze o jedno oczko przypadło modelowi Renaul Kangoo.

Zestawienie aut 6-7 letnich zamyka Renault Laguna. Niewiele lepiej od niej wypadła Dacia Logan. Trzecie miejsce od końca zajęło Renault Kangoo.

W gronie pojazdów 8-9 letnich najbardziej awaryjnym okazał się SUV Mercedes M. Przedostatnie miejsce przypadło modelowi Fiat Stilo. Niewiele lepiej od nich wypadł Fiat Doblo.

Najgorsze miejsca rozłożyły się podobnie wśród 10-11 latków. Zmiana nastąpiła tylko na trzeciej pozycji od końca. Zajął ją Volkswagen Sharan.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód