english version

Motocykle o pojemności 125 ccm również z manualną skrzynią biegów

Niejednokrotnie pisaliśmy już o nowelizacji przepisów drogowych, które mają m.in. dopuścić możliwość kierowania jednośladami o pojemności do 125 cm3 osobom posiadającym prawo jazdy kat. B. Takie rozszerzone uprawnienia miały tyczyć się tylko skuterów z automatyczną skrzynią biegów. Senatorowie postulują jednak, by rozszerzyć je również na motocykle z przekładnią manualną.

 

Przypomnijmy: projekt zakłada, że kierwcy z prawem jazdy kat. B będą mogli poruszać się również jednośladami bez zdawania dodatkowych egzaminów. Będą one mogły mieć silnik o maksymalnej pojemności 125 cm3 oraz mocy 11 kW. Co więcej, stosunek mocy do masy pojazdu nie będzie mógł być większy, niż 0,1 kw/kg.

Wspomniana nowela trafiła do Senatu. Parlamentarzyści zaproponowali, by kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B od conajmniej trzech lat, mogli poruszać się takimi motocyklami niezależnie od tego, w jaką skrzynię biegów będą one wyposażone. Wcześniejsza wersja przepisów mówiła bowiem tylko o automatach.

Sejm zajmie się poprawkami Senatu w najbliższych dniach. Na ostateczny efekt prac parlamentarzystów czeka cała rzesza fanów jazdy na dwóch kółkach.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód