english version

Motocykle o pojemności 125 ccm również z manualną skrzynią biegów

Niejednokrotnie pisaliśmy już o nowelizacji przepisów drogowych, które mają m.in. dopuścić możliwość kierowania jednośladami o pojemności do 125 cm3 osobom posiadającym prawo jazdy kat. B. Takie rozszerzone uprawnienia miały tyczyć się tylko skuterów z automatyczną skrzynią biegów. Senatorowie postulują jednak, by rozszerzyć je również na motocykle z przekładnią manualną.

 

Przypomnijmy: projekt zakłada, że kierwcy z prawem jazdy kat. B będą mogli poruszać się również jednośladami bez zdawania dodatkowych egzaminów. Będą one mogły mieć silnik o maksymalnej pojemności 125 cm3 oraz mocy 11 kW. Co więcej, stosunek mocy do masy pojazdu nie będzie mógł być większy, niż 0,1 kw/kg.

Wspomniana nowela trafiła do Senatu. Parlamentarzyści zaproponowali, by kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B od conajmniej trzech lat, mogli poruszać się takimi motocyklami niezależnie od tego, w jaką skrzynię biegów będą one wyposażone. Wcześniejsza wersja przepisów mówiła bowiem tylko o automatach.

Sejm zajmie się poprawkami Senatu w najbliższych dniach. Na ostateczny efekt prac parlamentarzystów czeka cała rzesza fanów jazdy na dwóch kółkach.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód