english version

Mniejsza szkodowość - niższa składka OC

Osoby zajmujące się obsługą pojazdów firmowych często zadają sobie pytanie, jak obniżyć koszty ubezpieczenia? Na cenę polisy wpływa wiele czynników. Warto też negocjować stawki. Ostatnio coraz częściej wysyła się pracowników na szkolenie, by zmniejszyć liczbę kolizji, a przez to szkodowość. Czy to się opłaca?

 

Odpowiedź jest prosta - zdecydowanie tak. Szkodowość jest bowiem jedną z głównych zmiennych, na podstawie których kalkulowana jest stawka za ubezpieczenie OC aut służbowych. Nie powinno to nikogo dziwić - jeśli ubezpieczyciel widzi, że do tej pory pracownicy firmy powodowali wiele szkód (a więc trzeba było wypłacać więcej odszkodowań poszkodowanym), będzie musiał zabezpieczyć się wyższą stawką OC.

Dlatego szkolenia dla pracowników użytkujących aua służbowe, stają się coraz bardziej popularne. Mają one bowiem na celu zmniejszyć szkodowość floty, a co za tym idzie - obniżyć koszty ubezpieczenia. Poza tym mniej wypadków i kolizji to również mniej czasu spędzonego w warsztatach, a co za tym idzie - więcej okazji do zarabiania. Inwestycja w takie szkolenie zwraca się zatem w dłuższej perspektywie i na wielu różnych polach.

W naszym kraju działa coraz więcej firm oferujących szkolenia dla kierowców firmowych. Również coraz więcej przedsiębiorstw z nich korzysta. W dużych korporacjach są one na porządku dziennym. Po rozwiązanie takie sięgają także mniejsze podmioty. Warto wziąć je pod uwagę zastanawiając się, jak obniżyć składkę OC.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód