english version

Mazury na zimę samochodem - co warto zobaczyć?

Mazury na zimę samochodem - co warto zobaczyć?

Zwiedzanie mazur samochodem jest atrakcyjne nie tylko w porze letniej, kiedy główną atrakcją jest odwiedzanie plaży, zażywanie kąpieli w jeziorach i wędkowanie. Zima i malowniczy śnieg zmienia mazurski krajobraz w atrakcyjne pod kątem turystycznym miejsce. Jak dojechać na mazury, by cała trasa nie była niekomfortowa, lecz przeciwnie — sprzyjała zwiedzaniu? Chcesz zaplanować trasę samochodem na Mazury? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Mazury na zimę samochodem

Jednym z niedocenianych do zwiedzania zimą miejsc są Mazury. Jak dojechać w ten region Polski, by cała trasa była tak samo atrakcyjna, jak sam cel podróży? Regionalne przysmaki, jeziora skute lodem, wędkowanie w przeręblu, narty biegowe i morsowanie – to tylko kilka z propozycji, które czekają na Ciebie w Krainie Wielkich Jezior.

W ten region Polski najwygodniej jest dojechać samochodem. Wygodna podróż autem sprawi, że zimowy wypoczynek na Mazurach będzie jeszcze bardziej atrakcyjny! Na Mazurach nie we wszystkie miejsca dojdziesz na piechotę lub dojedziesz komunikacja miejską. Nawet jeśli nie masz własnego samochodu, rozważ jego wynajem na czas podróży. Każda dobra wypożyczalnia samochodów oferuje elastyczną opcję, jaką jest wynajem krótkoterminowy na kilka – kilkanaście dni.

Gdzie leży województwo warmińsko-mazurskie?

Za wyjątkowy klimat na Mazurach, które zresztą zostały oficjalnie uznane za jeden z cudów natury, odpowiada ich położenie. Mazury to region na mapie Polski sąsiadujący bezpośrednio z malowniczym Podlasiem, województwem mazowieckim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Nie da się ukryć, że dotarcie do prawdziwie zachwycających, dziewiczych terenów tego regionu, a także zwiedzanie atrakcji turystycznych na Mazurach, bez samochodu jest bardzo trudne — szczególnie zimą!

Trasy samochodowe na Mazurach

W zależności od Twoich zainteresowań, możesz zdecydować się na wybranie szlaku turystycznego, który będzie uwzględniał:

  • Atrakcje turystyczne na Mazurach w postaci zabytków i ciekawych fortyfikacji, których w tej części kraju nie brakuje.
  • Walory krajobrazowe – dla wielbicieli turystyki samochodowej

Do najpopularniejszych i często wybieranych tras na ferie na Mazurach, zalicza się pętlę: Giżycko – Kruklanki – Giżycko. Jak dojechać w to miejsce? Bez problemu sprawdzisz najwygodniejszą trasę za pomocą nawigacji lub wyznaczonych tras z Google Maps. To szlak prowadzący przez atrakcje w postaci zabytków (np. cmentarza z I Wojny Światowej), Puszczę Borecką i wyjątkowe miejsce – Stację Hodowli Żubrów. Na tym odcinku możesz zobaczyć również wiele rezerwatów przyrody i innych atrakcji turystycznych w postaci przystanków w miejscach, w których skosztujesz regionalnej kuchni. Zima na Mazurach zachwyca. Wycieczka w ten region o tej porze roku może być jedną z lepszych decyzji na spędzenie wolnego czasu – samodzielnie lub z bliskimi. Jakie jeszcze zimowe atrakcje na Mazurach warto zobaczyć?

Jakie miejsca warto zobaczyć samochodem?

Wycieczka samochodem może okazać się najlepszym sposobem na komfortowe iu bardzo zróżnicowane atrakcje zimowe. Mazury, dzięki swojej lokalizacji i charakterystyce terenu pozwalają Ci na prawdziwe, polskie safari. Poza zapierającymi dech w piersiach widokami możesz liczyć również na masę atrakcji. Co zwiedzać na Mazurach?

Piękna Góra w Gołdapi, Kurza Góra

Zwiedzanie Mazur samochodem to nie tylko pobyt za kółkiem. Co warto zwiedzać w tym regionie? Jeziora i lasy to nie wszystko, co oferują Ci Mazury. Dla miłośników nart, którzy lubią kontakt z przyrodą i stronią od tłumów w okresie ferii w znanych górskich kurortach, mazurskie góry okażą się fantastycznym rozwiązaniem na niezapomnianą, aktywną przygodę. Koniecznie sprawdź Piękną Górę w Gołdapi i Kurzą Górę – znajdziesz tam świetnie wyposażone ośrodki narciarskie, wiele tras do nart biegowych, kręgielnie, parki linowe i wiele innych atrakcji. Piękna Góra to aż 272 m n.p.m.

Wodne trakty Mazur Południowych

Mazury zimą to również aktywny wypoczynek i korzystanie z wodnych atrakcji. Spływy kajakowe idealnie wpisują się w infrastrukturę wodnych traktów Mazur Południowych. To miejsce pełne doznań dla wprawionych kajakarzy, którzy nie pogardzą przy okazji nieziemskimi widokami krajobrazowymi podczas spływu.

Widokowo

Zwiedzasz Mazury samochodem? Koniecznie odwiedź Widokowo – niewielką miejscowość zlokalizowaną blisko Mrągowa i Reszla. Na miejscu skorzystaj z sauny fińskiej, która jest niewątpliwe jednym z bardziej atrakcyjnych celów podróży w to miejsce!

Giżycko

Co robić zimą na Mazurach? Koniecznie odwiedź Giżycko! To miejscowość, którą będąc na Mazurach, po prostu musisz odwiedzić! Twierdza Boyen, jeden z większych na Mazurach parków linowych Wiewióra, neogotycka wieża ciśnień z tarasem widokowym na szczycie – tego nie możesz po prostu przegapić!

Planujesz trasę autem na Mazury? Co warto w tym rejonie zwiedzić, już wiesz. A to tylko kilka z wielu propozycji! Zwiedzanie mazur samochodem może być jednym ze świetnych pomysłów na aktywny wypoczynek zimą. To dobre rozwiązanie zarówno na weekendowy wypad, jak i na ferie zimowe na Mazurach.

Podróże wynajętym autem są jeszcze wygodniejsze! Nie musisz martwić się o serwis, a także zakres ubezpieczenia w przypadku ewentualnej kolizji. Jeśli planujesz wakacje lub wyjazd, ale też, kiedy ogólnie – chcesz poruszać się wypożyczonym samochodem przez dłuższy okres – sprawdź koniecznie naszą ofertę. To atrakcyjny finansowo i elastyczny wynajem długoterminowy samochodów. Z naszą flotą zwiedzisz nie tylko Mazury, ale i każdy inny zakątek Polski!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód