english version

Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

Leasing czy gotówka - co bardziej się opłaca?

Potrzebujesz działającego pojazdu i zastanawiasz się, co bardziej się opłaca – leasing czy gotówka? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie: wszystko zależy od Twojego budżetu, a także indywidualnych potrzeb. Zarówno jedna, jak i druga opcja mają swoje wady i zalety. Prześledźmy je, by łatwiej było podjąć odpowiednią decyzję.

Leasing czy gotówka – która opcja jest lepsza?

Decydując się na zakup nowego auta, mamy do wyboru kilka opcji. Gotówka czy leasing?Podstawowa różnica pomiędzy leasingiem i gotówką polega na strukturze płatności. Leasing ma na celu zmniejszenie obciążeń finansowych przedsiębiorstwa przez rozłożenie płatności na dłuższy okres, natomiast gotówka zazwyczaj wymaga większego nakładu finansowego. 

Marząc o nowym samochodzie, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad formą płatności. Wybranie między dostępnymi opcjami, jak leasing vs gotówka powinno być oparte na takich czynnikach jak: wygląd pojazdu, koszty utrzymania, wpływ na zdolność kredytową, czy wysokość wszystkich opłat. 

Auto na firmę: leasing czy gotówka? Podpowiadamy

Leasing to umowa, na mocy której leasingodawca — najczęściej firma leasingowa, przekazuje klientowi (leasingobiorcy) prawo do korzystania z danego majątku na określony czas, w zamian za comiesięczne opłaty leasingowe. Tego typu forma finansowania umożliwia wykorzystanie pojazdów bez pełnego zaangażowania kapitału, co jest szczególnie korzystne dla nowych firm. Warto od razu dodać, że leasing nie zawsze jest tańszy od gotówki. Koszt całego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników, takich jak kwota kapitału początkowego, okres finansowania, wartość samochodu i cena zakupu. Są sytuacje, w których leasing może być tańszy, ale nie oznacza to, że gotówka nie może być korzystniejsza w innych okolicznościach. Pamiętaj, że leasing jest zobowiązaniem finansowym, które jest zazwyczaj uwzględniane przez instytucje finansowe podczas oceny zdolności kredytowej.

W przypadku płatności gotówką jest ona jednorazowa. Warto jednak od razu zaznaczyć, że po sfinalizowaniu transakcji, będziesz mieć pełną kontrolę nad swoim pojazdem, co nie obowiązuje w przypadku leasingu. Płatność gotówką za samochód oznacza brak obowiązku płacenia odsetek oraz opłat administracyjnych związanych z leasingiem. Da to Ci również natychmiastowe prawo własności do pojazdu bez żadnych dodatkowych opłat czy ograniczeń. 

Wynajem pojazdu – tylko z AutoCash24!

Chcesz wziąć auto na firmę? Leasing czy gotówka to niejedyne opcje, jakie masz! Jeśli pilnie potrzebujesz pojazdu na dłuższy bądź krótszy okres, to może Ci pomóc wypożyczalnia samochodów AutoCash24. Proponujemy swoim klientom między innymi:

Wybierając między leasingiem a gotówką, ważne jest, aby dokonać uzasadnionego wyboru. Dobrze jest znać swoje potrzeby, preferencje i realia finansowe. Niezależnie od Twojego wyboru, zarówno leasing, jak i gotówka mają swoje zalety, a kluczem jest wybranie opcji, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Chociaż leasing ma swoje korzyści, kupno samochodu za gotówkę daje pełną kontrolę i eliminuje potrzebę martwienia się miesięcznymi płatnościami.

Jeśli jednak nie dysponujesz odpowiednimi funduszami bądź potrzebujesz pojazdu wyłącznie na określony czas, to usługi AutoCash24 będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Proponujemy minimum formalności, a co równie ważne – dysponujemy rozbudowaną flotą pojazdów, dzięki czemu na pewno znajdziesz u nas samochód idealny do Twojej sytuacji. Zapraszamy!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód