english version

Laserowe reflektory w samochodach

BMW oraz Audi rozpoczynają nową erę w dziedzinie oświetlenia samochodowego. Koncerny zapowiedziały wprowadzenie reflektorów laserowych. Pod kątem jakości światła oraz oszczędności, mają one być lepsze nawet, niż LED-y.

 

Laserowe reflektory mają mieć m.in. BMW i8 oraz Audi R18 e-tron Quattro . Jak widać nie jest to więc rozwiązanie adresowane do przeciętnych użytkowników samochodów. Póki co.

Światła laserowe mają bowiem bardzo duży potencjał. BMW pokazując prototyp swojej propozycji podało, że reflektory tego typu będą miały prawie dwa razy dalszy zasięg, niż tradycyjne. Dodatkowo mają bardzo podobną żywotność, jak diody LED, a przy tym są mniejsze i lżejsze. A co najważniejsze - reflektory laserowe emitują strumień o spektrum podobnym do światła dziennego. Sprawia to, że jest on bardzo komfortowy dla ludzkiego oka.

Jak w praktyce będzie się sprawdzało to rozwiązanie? Na odpowiedź musimy jeszcze zaczekać. Choć niektórzy eksperci motoryzacji już mówią o świetlanej przyszłości laserów. Przewidują ich masową produkcję i montowanie w samochodach osobowych za 2-3 lata.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód