english version

Korki w Majówkę

Korki w Majówkę

Jak co roku pod koniec kwietnia duża część Polaków wyjedzie na długi weekend majowy. Oznacza to wzmożony ruch na drogach, częstsze kontrole policji oraz korki. Przypominamy, w których miejscach zawsze dochodzi do utrudnień w ruchu.

 

Jak zwykle największe problemy będą mieli ci, którzy będą chcieli wyjechać z dużego miasta. Są wśród nich kierowcy z Warszawy. Na pewno muszą uzbroić się w cierpliwość jadąc do Gańska, Białegostoku i Torunia. Tradycyjnie ciasno będzie bowiem na wylotówkach przez Łomianki, Marki, a także Raszyn i Janki.

W podobnej sytuacji co roku są kierowcy z Wrocławia, korzystający ze słynącej złą "korkową" sławą autostrady A4. Zatory w ruchu tworzą się na niej już teraz. Są jednak związane z pracami konseracyjnymi między węzłami Wrocław-Wschód i Wrocław-Południe oraz między Kątami Wrocławskimi i Kostomłotami. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet po zakończeniu robót, gdy wrocławianie ruszą na majówkę, ruch na A4 znacznie się spowolni.

Uzbroić się w cierpliwość muszą także kierowcy z Trójmiasta i Torunia. Wzmożony ruch tradycyjnie obserwowany jest bowiem na odcinku autosrady A2 łączącej oba te rejony.

Nieco inaczej sytuacja wygląda na Zakopiance. Odwrotnie, niż w przypadku innych miast, problem będą mieli ci kierowcy, którzy będą jechać w stronę Zakopanego (na początku długiego weekendu). Utrudnienia przy wyjeździe pojawią się dopiero pod koniec majówki, co jest oczywiste.

Zarządcy dróg zapowiadają, że postarają się zrobić wszystko, co w ich mocy, by jak najbardziej rozładować ruch. Planowane są m. in. wydawanie biletów na wyjeździe, udostępnienie bramek viaTOLL dla wszystkich, a także wykorzystanie z bramek rewersyjnych. Te ostatnie działają w obie strony i można użyć ich do rozładowania ruchu w konkretnym kierunku.

Niestety, póki co jedynym ratunkiem dla kierowców jest cierpliwość oraz możliwie najwcześniejszy wyjazd na odpoczynek.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód