english version

Kiedy warto wypożyczyć samochód dostawczy?

Kiedy warto wypożyczyć samochód dostawczy?

Coraz więcej osób prywatnych, ale też firm (dużych i małych), zamiast inwestować we własny samochód, lub całą flotę pojazdów, decyduje się na wypożyczenie samochodu. Szczególną popularnością cieszą się duże samochody dostawcze. Kiedy warto wypożyczyć samochód dostawczy? O czym musisz wiedzieć przed podjęciem takiej decyzji?

Wypożyczenie samochodu dostawczego — idealne rozwiązanie dla małych i dużych firm

Inwestycja we własną flotę pojazdów dostawczych jest związana nie tylko z początkowym, wysokim wydatkiem, związanym z  zakupem pojazdów, ale również ich dalszym utrzymaniem. Regularne serwisowanie, pokrywanie kosztów napraw, a także naprawdę niemałe opłaty za ubezpieczenia mogą poważnie obciążyć budżet firmy.

To właśnie z uwagi na wysokie koszty początkowe, część firm decyduje się na leasing. Jednak i ten wybór ma swoje wady. Leasing jest zobowiązaniem finansowym i podobnie jak kredyt, aby otrzymać zgodę banku – przedsiębiorca musi mieć zdolność kredytową i spełniać szereg rygorystycznych kryteriów. Małe firmy i startupy niestety często są wykluczone z takiej oferty.

Alternatywą dla jednej i drugiej opcji jest wynajem samochodów dostawczych. To oferta elastyczna i wygodna – dedykowana osobom prywatnym i firmom (niezależnie od ich stażu na rynku i obrotów). To, ile kosztuje wypożyczenie auta dostawczego, jest uzależnione od wielu czynników: rodzaju pojazdu, okresu najmu, segmentu samochodu itp. W każdym przypadku sprawdzona wypożyczalnia samochodów dostawczych jest w stanie zaoferować przynajmniej kilka planów i opcji najmu – porównywalnych, lub jeszcze bardziej atrakcyjnych od leasingu, lub wykupu samochodu na własność.

Samochód dostawczy do przeprowadzki

Potrzebujesz samochodu dostawczego tylko na dzień lub dwa? Może właśnie się przeprowadzasz i przeraża Cię widmo kosztów transportu? Taka sytuacja jest kolejnym przykładem na to, kiedy warto wynająć samochód dostawczy. Wypożyczalnia aut dostawczych, poza ofertą najmu długoterminowego, oferuje również możliwość wypożyczenia auta na dzień, lub weekend, dzięki czemu można np. wygodnie i komfortowo – samodzielnie przewieźć meble podczas przeprowadzki. Co więcej – nie trzeba się martwić o stan techniczny pojazdu, czy ubezpieczenia. Wsiada się do sprawnego technicznie, ubezpieczonego samochodu i korzysta się niego dowolnie w określonym umową czasie. Z takiej oferty można skorzystać niemalże w każdym, większym mieście Polski (np. wypożyczalnia samochodów – Warszawa, wypożyczalnia samochodów - Katowice itp.).

Samochód dostawczy na minuty — jak wypożyczyć samochód dostawczy na kilka godzin?

Samochody osobowe wypożyczane na minuty cieszą się dużym zainteresowaniem. Co ciekawe, na podobnych zasadach można wypożyczyć również większy samochód dostawczy. To świetnie rozwiązanie, kiedy chcąc zaoszczędzić np. na kosztownej usłudze przewozu mebli ze sklepu do domu, decydujesz się na transport we własnym zakresie wynajętym na minuty pojazdem dostawczym. Jest to związane z wygodą, komfortem i swobodą. To Ty decydujesz na ile chcesz wypożyczyć samochód dostawczy i gdzie nim pojedziesz. Aby sprawdzić, czy taka opcja jest dostępna w Twoim mieście, wpisz w wyszukiwarce np. wypożyczalnia samochodów dostawczych Kraków, lub wypożyczalnia samochodów dostawczych Gdańsk, by znaleźć wybrane oferty w Twoim mieście.

Zalety wypożyczenia samochodu dostawczego

Zalety płynące z wypożyczenia samochodu dostawczego są nieocenione wtedy, gdy wypożyczysz auto dostawcze na minuty - ale też, kiedy decydujesz się na najem długoterminowy. Po podpisaniu umowy i spełnieniu jej warunków otrzymujesz do własnej dyspozycji gotowe do drogi, ubezpieczone auto dostawcze – sprawne technicznie, po świeżo wykonanym serwisie. Co więcej, masz możliwość wyboru klasy pojazdu. Nasze punkty firmowe, czyli np. wypożyczalnia samochodów dostawczych we Wrocławiu, czy też — wypożyczalnia samochodów dostawczych w Poznaniu oferują Ci dostęp do wielu cenionych modeli samochodów dostawczych o różnych parametrach na terenie niemalże całej Polski!

Wady wypożyczenia samochodu dostawczego

Czy wynajem samochodów dostawczych ma jakieś wady? Do głównych można zaliczyć np. ograniczoną ofertę w zakresie wyboru samochodu, a także ich indywidualnych parametrów. Chociaż wypożyczając samochód dostawczy, masz całkiem duży wybór dostępnych modeli aut, nie jest już możliwa swobodna ingerencja w ich parametry techniczne – tak, jak to bywa podczas zakupu nowego pojazdu.

Kiedy warto wypożyczyć samochód dostawczy? Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie leży w indywidualnych potrzebach i możliwościach finansowych osoby prywatnej i firmy. Zarówno samochód dostawczy na minuty, jak i wybór najmu długoterminowego, wiąże się z szeregiem korzyści finansowych. Ponadto jest to rozwiązanie elastyczne, wygodne i alternatywne.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód