english version

Jazda rowerem po spożyciu alkoholu

Dziś na naszym blogu informacja dla tych, którzy często przesiadają się z samochodów na rowery. Za kilka dni wejdą w życie nowe przepisy, które regulują kwestię jazdy bicyklem po spożyciu alkoholu. Od 1 listopada nie będzie to już przestępstwo.


Bez zmian pozostanie ilość procentów we krwi, którą dopuszcza polskie prawo. Było i będzie to 0,2 promila.

Za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) będzie można dostać grzywnę od 20 do 5 tys. zł (obecnie minimalna grzywna to 50 zł) lub 14 dni aresztu. Dość istotna zmiana dotyczy zakazu prowadzenia pojazdów. Obecnie sąd musi taki zakaz nałożyć. Po 1 listopada nie będzie to obowiązkowe. Ponadto zakaz taki będzie mógł być ograniczony np. tylko do rowerów.

Rowerzyści, którzy będą mieli we krwi ponad 0,5 promila (czyli będą w stanie nietrzeźwości) nie będą już popełniali przestępstwa (jak do tej pory), tylko wykroczenie. Będzie za to groziła grzywna od 50 do 5 tys. zł. lub areszt (do 30 dni). Ponadto również w tym przypadku sąd będzie miał możliwość nałożenia zakazu prowadzenia pojazdów i będzie mógł ten zakaz ograniczyć tylko do rowerów.

Tekst ma jedynie charakter ciekawostki i mamy nadzieję, że zagadnienia przez niego poruszane, nigdy nie będą Państwa dotyczyły. W ciepłe jesienne weekendy zachęcamy do przejażdżek rowerowych poza miasto. By móc zwiedzić nawet dalszą okolicę na dwóch kółkach, proponujemy wynajem samochodu z bagażnikiem na rowery. Dokonując rezerwacji on-line (zakładka "Rezerwacja"), wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu. Pełna oferta samochodów znajduje się natomiast w dziale "Samochody".

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód