english version

Jaki samochód wybrać w wynajmie długoterminowym dla firmy?

Jaki samochód wybrać w wynajmie długoterminowym dla firmy?

Dopasowanie rodzaju samochodu, który ma wchodzić w skład służbowej floty, nie jest prosty... Podpowiedzią dla niezdecydowanych może być rodzaj wykonywanej pracy, styl pracy i typ pokonywanych tras (jazda po mieście, jazda po autostradach), możliwości finansowe i branża, w której prowadzisz działalność. Oferty wypożyczalni nie ułatwiają zadania — znajdziesz w nich wiele modeli różnych klas, a każdy z inną jednostką napędową i wyposażeniem. W tym artykule dowiesz się, jaki samochodów wybrać do wynajmu długoterminowego.

Jaki samochód wybrać w wynajmie długoterminowym dla firm?

W świetle galopującej inflacji i rekordowych kosztów paliw, wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak zoptymalizować koszty swojej działalności. Nierzadko w lwiej części dotyczą one utrzymania floty samochodowej. To, jaki samochód na wynajem się wybierze, ma znaczenie bardzo istotne z perspektywy ekonomicznej. Jednak rozwiązanie, które sprawdzi się np. dla handlowca poruszającego się po zakorkowanym mieście, nie będzie już tak korzystne dla kierowców pokonujących głównie długie trasy. Duże znaczenie ma zatem jednostka napędowa i rodzaj nadwozia, ale też inne cechy — marka, dodatkowe wyposażenie, koszty serwisowe, niezawodność itp. 

Sam wynajem długoterminowy dla firm oferuje pewne korzyści podatkowe. Koszty raty abonamentowej można bowiem odliczyć od podatku w wysokości 50 lub nawet 100% (przy spełnieniu określonych warunków użytkowania takiego auta). Aby lepiej zoptymalizować koszty najmu, można również dopasować markę i model pojazdu do danego stanowiska i indywidualnych potrzeb branży. Wracamy zatem do tytułowego pytania — jaki samochód wybrać w wynajmie długoterminowym dla firmy i spieszymy z podpowiedziami!

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru samochodu w wynajmie długoterminowym?

Aby dopasować wynajem długoterminowy aut do potrzeb swojej działalności, musisz zastanowić się nad stylem pracy — Twojej i Twoich pracowników. Jeśli obowiązki służbowe sprawiają, że kierowca głównie pokonuje zakorkowane, miejsce ulice i narzeka na wieczne problemy z parkowaniem, dobrym wyborem może okazać się mały, ekonomiczny i zwinny model np. z napędem hybrydowym. W odwrotnej sytuacji, czyli na długich trasach bardziej oszczędny będzie diesel. Z kolei dla kadry zarządzającej, która miesięcznie pokonuje zazwyczaj mniejsze dystanse, polecają się samochody z silnikiem benzynowym. To jednak nie są jedyne aspekty, na które warto zwrócić uwagę. 

Marka

Współczesny wynajem długoterminowy samochodów nie stawia przed wynajmującymi niemal żadnych ograniczeń. Dzięki obszernej flocie dostępnych marek samochodowych — od premium po takie, które kojarzone są z ekonomicznością, przyszły najemca może swobodnie dopasować markę do indywidualnych potrzeb. Jeśli zależeć mu będzie na bezawaryjności, sięgnie po propozycje producentów samochodów, z którymi takie określenie jest utożsamiane (czyli np. kultowa Toyota, czy Volvo). Jeśli potrzebuje modelu luksusowego — sięgnie po Mercedesa, Lexusa, czy w bardziej sportowym wydaniu — BMW.

Polityka cenowa producenta

Wynajem długoterminowy dla firm można również dopasować do możliwości finansowych. To, jaki samochód na wynajem dla firmy się wybierze, będzie miało realne znaczenie dla wysokości kosztów najmu. Oczywiste jest, że wynajem samochodu osobowego na firmę, który będzie luksusową limuzyną z segmentu F, będzie zdecydowanie droższy od abonamentu za Hyundaia i30. Warto pamiętać, że wynajem długoterminowy jest umową obowiązującą przez dłuższy czas. Zazwyczaj jest to okres od 2 do nawet 5 lat. Dobrze zatem oszacować swoje możliwości finansowe pod względem perspektywicznym.

Model i typ nadwozia

Wynajem długoterminowy samochodu na firmę można również dopasować do specyfiki prowadzonej działalności. Osoby, które przywożą ze sobą na spotkania dużo materiałów reklamowych, akcesoriów, czy sprzętu do prezentacji z pewnością docenią pojemny bagażnik kombi, który pozwoli na wygodne rozmieszczenie niezbędnych w pracy narzędzi. Jeśli auto nie będzie służyć do transportowania akcesoriów i narzędzi pracy, śmiało można celować w kompaktowe coupe lub hatchback. Wynajem samochodów reprezentacyjnych najczęściej ogranicza wybór do nadwozia typu sedan. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność polegającą na transporcie  towarów, najchętniej wynajmują samochody dostawcze z chłodnią lub bez ( to już zależy od zasobu flotowego wypożyczalni).

Silnik, skrzynia biegów

Jak już wspomnieliśmy — jednostki z napędem hybrydowym pozwalają na ekonomiczną jazdę w mieście, ale niekoniecznie będą tak opłacalne w dłuższej trasie. Z takimi zadaniami, najkorzystniej względem finansowym radzą sobie diesle. Jeśli pojazd służbowy nie jest intensywnie użytkowany, optymalnym rozwiązaniem może być ”benzyniak”. 

Koszty eksploatacji, awaryjność

Chociaż wynajem długoterminowy samochodów dla firm jest opcją ciesząca się dużą popularnością, przy wyborze najlepszego rozwiązania dobrze jest również zwrócić uwagę na niezawodność marki i cenę części. W AutoCash masz dostęp do ponad 300 sprawdzonych punktów serwisowych, co może realnie wpłynąć na redukcję kosztów naprawy. 

Wyposażenie standardowe i dodatkowe

To, jaki samochód do wynajmu długoterminowego wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie! W ofercie naszej wypożyczalni znajdziesz zarówno pojazdy z podstawowym wyposażeniem, ale też modele bogato wyposażone w dodatkowe opcje — podgrzewane fotele, zainstalowaną nawigację GPS i inne opcje. Pamiętaj — im lepiej wyposażone auto, tym wyższa może być rata najmu.

Jaki samochód wybrać do wynajmu długoterminowego? Wiele zależy od Twoich oczekiwań, specyfiki Twojego zawodu, a także indywidualnych potrzeb prowadzonej przez Ciebie działalności. Istotne jest również to, jakie ceny rat abonamentowych oferuje wybrana przez Ciebie wypożyczalnia samochodów i jak kształtują się one przy założeniu wyższego niż minimalny limitu kilometrów.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód