english version

Jak wybrać opony zimowe?

To pytanie zaprząta dziś głowy chyba wszystkim kierowcom. No może z wyjątkiem tych, którzy zdążyli już wymienić ogumienie. Jest to bowiem operacja kosztowna, od której zależy nasze bezpieczeństwo. Czym więc kierować się przy wyborze opon zimowych?

 

Producenci ogumienia są zobowiązani dołączać do niego metki. Posiadają one informacje na temat hamowania na mokrym asfalcie, hałasu oraz oporów toczenia (ekonomiczności). Oznaczenie jest wystandaryzowane i jednakowe dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. Bardzo łatwo można się jednak zorientować, że te trzy parametry są niewystarczające.

Jako przykład weźmy hamowanie na mokrym asfalcie. Przecież nie raz zdarza się, że kierowca jedzie samochodem z założonymi zimówkami, a asfalt jest suchy. Co więcej - nawierzchnia może być również pokryta lodem lub śniegiem. Porządna opona musi więc dobrze spisywać się na wszystkich czterech rodzajach podłoża.

Z pomocą przychodzą testy robione przez specjalistów. Najpopularniejszy jest ten, przeprowadzany przez ADAC. Automobilklub Niemiecki opublikował już tegoroczne wyniki - warto się z nimi zapoznać przed zakupem ogumienia.

Wymiana opon to operacja wymagająca sporych nakładów czasowych i finansowych. Zwłaszcza w przypadku firm. Składają się na nią nie tylko wybór i zakup odpowiednich produktów, ale także zadbanie o wymianę ich na czas oraz zorganizowanie miejsca na przechowywanie letnich zamienników. Z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów Autocash, która oferuje długoterminowy wynajem aut. Opcja taka niesie za sobą wymierne korzyści: nie tylko pozwala korzystać z bogatej oferty naszych pojazdów, ale również zdejmuje z użytkownika wszystkie kwestie formalno-serwisowe (np. właśnie wymiana i przechowywanie opon, czy ubezpieczenie). Tzw. car fleet managment jest więc świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, które nie chcą zatrudniać dodatkowych pracowników do obsługi firmowej floty, tylko skupić się na swojej bieżącej działalności oraz rozwoju..

Więcej korzyści płynących wynajmu długoterminowego, znajdą Państwo klikając w link poniżej. Zapraszamy także do kontaktu z jednym z naszych biur.

www.autocash24.pl/Wynajem_dlugoterminowy_samochodow

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód