english version

Jak sprzedać samochód by nie stracić?

Jak sprzedać samochód by nie stracić?

Według statystyk wartość samochodu spada w pierwszym roku o 20 do 30 proc. a w trakcie kolejnych 5-ciu lat do nawet 70 proc. wartości początkowej. Jak sprzedać samochód, aby nie stracić na nim zbyt wiele? Cóż… Może okazać się to dość trudnym zadaniem, ale nie niemożliwym. Wiele zależy od modelu, stanu technicznego, rocznika i Twoich zdolności marketingowych. Podrzucamy Ci kilka ciekawych pomysłów, które pomogą zaprezentować auto z jak najlepszej strony. A jeśli nie jest już zdatne do jazdy – sprzedać je z jak największym zyskiem.

Jak sprzedać auto używane w dobrym stanie technicznym?

Jak skutecznie sprzedać samochód? Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, ale niekoniecznie na jak najwyższym zysku, zgłoś się do firmy oferującej skup aut. To realna szansa na otrzymanie gotówki jeszcze tego samego dnia. Musisz się jednak przygotować się na to, że kupujący na pewno nie zaoferuje Ci takiej ceny, jaką mógłbyś dostać, od zdecydowanej osoby, która chce kupić auto na swój użytek. Jak najlepiej sprzedać samochód? Polecamy zrobić to na własną rękę, bez pośredników. Niestety jest to bardziej czasochłonne, ale gwarantuje większe zyski ze sprzedaży.

Sprzedaż auta – porady na rentowną sprzedaż

Przed wystawieniem samochodu na sprzedaż, warto go dokładnie wyczyścić zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Wykonaj też drobne naprawy i przeprowadź rutynowe konserwacje (wymiana filtrów, płynów itp.), aby samochód prezentował się jak najlepiej. Czasami nawet niewielka inwestycja podnosi już na samym wstępie wartość auta. Przed ustaleniem ceny, zrób również małe badanie rynku i sprawdź, jak prezentują się oferty samochodów z tego samego rocznika, z podobnym przebiegiem, wyposażeniem itp. Wiemy, że chcesz sprzedać auto jak najdroższej, ale postaraj się być realistą i obiektywnie oceń wartość samochodu.

Jak bezpiecznie sprzedać samochód? Pomoże Ci w tym rzut okiem na dokumentację pojazdu. Upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny, książka serwisowa, ważny przegląd techniczny itp. Dzięki temu potencjalni kupujący będą mieli większe zaufanie do transakcji. Postaraj się od razu w ogłoszeniu zawrzeć informację o dacie ważności przeglądu i terminie obowiązywania polisy.

W liczbie ogłoszeń siła!

Nie ograniczaj się do jednego źródła sprzedaży, w internecie masz przecież całą masę różnorodnych platform sprzedażowych. Część z nich oferuje możliwość umieszczenia ogłoszenia za darmo, inne pobierają stosunkowo niewielkie opłaty. Jeżeli zależy Ci na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, nie ograniczaj się w liczbie wystawionych ogłoszeń. Warto też zadbać o autopromocję – promuj swoje ogłoszenia na portalach społecznościowych. Pamiętaj, że im więcej osób będzie miało dostęp do Twojego ogłoszenia, tym większe szanse na znalezienie kupującego. Jeżeli masz taką możliwość, poproś znajomych o udostępnienie Twojego ogłoszenia na swoim profilu.

Jak przygotować dobre ogłoszenie?

Jak dobrze sprzedać samochód? Przyłóż się do stworzenia dobrego ogłoszenia. Chociaż stan techniczny i cena są kluczowe dla podjęcia decyzji o zakupie Twojego auta, treść ogłoszenia ma niemały wpływ na zainteresowanie ofertą. Przede wszystkim uwzględnij w niej najważniejsze informacje o samochodzie, takie jak marka, model, rok produkcji, przebieg, stan techniczny, wyposażenie, historia serwisowa itp. Dodatkowo zamieść jak najwięcej wysokiej jakości zdjęć, które przedstawiają samochód z różnych perspektyw. Możesz również zadziałać na wyobraźnie kupującego – podkreśl najważniejsze zalety pojazdu. Może był bezawaryjny? Może byłeś jego pierwszym właścicielem? A może zawsze towarzyszył Wam na rodzinnych wakacjach i mimo niewielkich rozmiarów wykazywał się niezwykłą ładownością? Takie personalne opisy mają wpływ na pozytywny odbiór ogłoszenia.

Jak sprzedać używany samochód w bezpieczny sposób?

Jeżeli masz już chętną do zakupu osobę, zadbaj o prawne zabezpieczenie całej transakcji. Spotykaj się z potencjalnymi kupującymi w bezpiecznych miejscach (np. parking przed centrum handlowym) i unikaj transakcji gotówkowych. W przypadku, gdy kupujący wyraża chęć zakupu, warto podpisać umowę kupna-sprzedaży i przyjąć płatność błyskawicznym przelewem.

Jak sprzedać samochód na części?

A jak skutecznie sprzedać auto, które nie nadaje się już do dalszej jazdy? Jeżeli masz problem ze sprzedażą uszkodzonego auta, są tak naprawdę dwa wyjścia. Pierwszym jest jego sprzedaż na części. Czasami wystawienie poszczególnych elementów podzespołów auta na sprzedaż może przynieść większy zysk w porównaniu z tzw. zezłomowaniem. Jednak jeśli nie masz czasu i możliwości rozbiórki pojazdu i sprzedaży jego części (co wiąże się równocześnie z formalnościami związanymi z wyrejestrowaniem auta), sprzedaj pojazd do auto-skupu. To firmy, które doskonale wiedzą, jak sprzedać auto na części, mają warunki do przechowywania pojazdów i są biegłe w prowadzeniu spraw związanych z wyrejestrowaniem pojazdu związanym z jego zezłomowaniem.

Jak sprzedać auto z zyskiem? Jedynym rozwiązaniem na zarobienie przy sprzedaży pojazdu jest jego zakup po okazyjnej cenie, naprawa i wystawienie na dalszą odsprzedaż. Jeżeli jednak planujesz szybko sprzedać swoje auto i jesteś osobą prywatną, a nie handlarzem raczej nie ma tu mowy o zysku, a jedynie korzystnej sprzedaży z jak najmniejszą stratą :)

To właśnie z uwagi na fakt, że obecnie zakup samochodu nie jest związany z żadną inwestycją, coraz więcej osób przekonuje się do miejsc takich jak wypożyczalnia samochodów. Ostatnie lata pokazały, że wynajem długoterminowy samochodów stał się atrakcyjną alternatywą zakupu pojazd na własność. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się zresztą elastyczny wynajem krótkoterminowy samochodów i optymalny wynajem średnioterminowy samochodów. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Autocash24!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód