english version

Jak kupić pierwszy samochód?

Jakie auto kupić? Jaką kwotę na nie przeznaczyć? Czym się kierować dokonując wyboru? Te pytania najczęściej zadają sobie młodzi kierowcy, którzy chcą zainwestować w kupno własnego pojazdu. Dziś publikujemy garść praktycznych wskazówek dotyczących tego tematu. Proponujemy również dużo wygodniejsze rozwiązanie, niż zakup samochodu.

 

Młody kierowca kupując swój pierwszy samochód musi wiedzieć, że stoi przed dużo trudniejszym wyborem, niż jego koledzy z dłuższym stażem za kółkiem. Po pierwsze dlatego, że najczęściej brakuje mu doświadczenia, pozwalającego ocenić oglądany pojazd. Warto więc, by poprosił o pomoc zaprzyjaźnionego fachowca. By oględziny były jak najbardziej wiarygodne, powinno się skorzystać z kanału, by móc ocenić to, co znajduje się niejako "pod spodem" samochodu.

Druga istotna kwestia tyczy się kosztów. Na nowy samochód młodzi kierowcy chcą najczęściej przeznaczyć jak najmniejszą kwotę. Należy jednak pamiętać, że zakup auta to jeszcze nie wszystko. Do kosztów należy doliczyć również np. przegląd techniczny (jeśli nie jest aktualny), a nade wszystko obowiązkowe ubezpieczenie OC. To drugie jest prawdziwą zmorą dla kieszeni, ponieważ świeżo upieczony kierowca najczęściej nie ma żadnych zniżek i musi opłacić całą składkę. Warto też mieć pewne oszczędności na wypadek koniecznych napraw i czynności eksploatacyjnych (np. wymianę oleju).

Rozwiązaniem na tego typu problemy może być wynajem długoterminowy samochodu dla klientów indywidualnych. Taką usługę oferuje wypożyczalnia samochodów Autocash. Dzięki niej nasi Klienci mogą korzystać z dowolnie wybranego samochodu. Co więcej - mogą go bardzo często zmieniać. To pozwala przetestować różne marki i ostatecznie wybrać tą najlepszą. Ponadto (co ważne dla młodych kierowców) nasi Klienci otrzymują samochody zarejestrowane, sprawne i ubezpieczone. Dzięki temu nie muszą się martwić o żadne ukryte koszty, na które byliby narażeni w przypadku zakupu pojazdu (np. nieplanowane naprawy).

Cena wypożyczenia samochodu w Autocash to w wypadku niektórych modeli zaledwie kilkadziesiąt złotych dziennie. Młodym kierowcom szczególnie polecamy auta klasy A takie, jak: Suzuki Albo, Fiat Panda, Kia Picanto. Pełna specyfikacja tych pojazdów znajduje się w zakładce "Samochody". Zapraszamy również do kontaktu z jednym z naszych biur. Dane kontaktowe znajdują się ramce obok.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód