english version

Ile pali Volkswagen Golf 1.6 TDI?

Ile pali Volkswagen Golf 1.6 TDI?

Z pakietem BlueMotion nawet 3,3 l./100 km. To wynik najlepszego zawodnika w polskim etapie tegorocznego Think Blue. Jacek Zarzycki z Gdańska osiągnął takie spalanie przejeżdżając ok. 22 km. Zajęło mu to prawie 41 minut. Dzięki temu w listopadzie będzie reprezentować nasz kraj na szczeblu światowym.

 

Think Blue Challange to zawody Volkwagena w oszczędnej jeździe. W Polsce odbyły się po raz drugi (na świecie po raz czwarty). Finałowa rywalizacja miała miejsce na ulicach i w okolicach Kołobrzegu.

Zakwalifikowano do niej 10 najlepszych kierowców, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach krajowych. Wśród nich był właśnie Jacek Zarzycki – tegoroczny zwycięzca zawodów na krajowym poziomie. Zawodnicy mieli do przejechania 22 km, m.in. w warunkach miejskich. Ich obowiązkiem była nie tylko jazda zgodna z zasadami ecodrivingu, ale także poruszanie się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Uczestnicy mieli do dyspozycji Golfy 1.6 TDI o mocy 105 KM i pakietem BlueMotion Technology. Warto podkreślić, że model, z którego korzystali zawodnicy, według katalogu pali 3,8 l./100 km.

Zwycięzca osiągnął średnie spalanie rzędu 3,3 l./100 km. Dzięki temu wygrał polski finał konkursu. W listopadzie będzie reprezantował nasz kraj w San Francisco, gdzie zmierzy się z kierowcami z całego świata.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód