english version

Google Glass w samochodach

Najnowszy model Hyundai Genesis ma być kompatybilny z technologią Google Glass. Koreański producent zapowiedział wprowadzenie w swoim samochodzie możliwości korzystania z tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Oznacza to, że auto będzie można obsługiwać, mając na nosie specjalne okulary i wydając odpowiednie komendy głosem.

 

Google Glass to okulary rozszerzonej rzeczywistości. Oferują podobne funkcje, jak smartfon. Dzięki nim można np. sprawdzić pocztę, wykonać zdjęcie, nagrać film i znaleźć najbliższą drogę do wybranego punktu. Co więcej, pozwalają na zatelefonowanie do znajomego oraz wyszukiwanie informacji w internecie.

Z zewnątrz prawie nie różnią się od standardowych okularów korekcyjnych. Po prawej stronie przymocowany jest moduł, w którym mieszczą się najważniejsze podzespoły oraz projektor. Użytkownik widzi natomiast wyświetlany obraz dokładnie przed sobą. To sprawia, że rzeczywistość realna miesza się z wirtualną. Podobne rozwiązanie pojawiło się w filmie Star Trek: Następne pokolenie.

Hyundai chce wykorzystać technologię Google Glass w najnowszym modelu Genesis. Dzięki temu, posiadacze okularów Google będą mogli obsługiwać swoje auto głosem. Na początku ma to dotyczyć m.in. otwierania i zamykania drzwi oraz uruchamiania silnika dzięki komendom głosowym. W samych okularach pojawiać się będą natomiast informacje o miejscu postoju samochodu. Ma to rozwiązać problem z odnalezieniem swojego pojazdu na dużych parkingach.

Jeśli produkt się sprawdzi, w przyszłości na pewno pojawią się też inne funkcje. Póki co Hyundai jest jedynym producentem, który zapowiedział wprowadzenie tej technologii do swoich samochodów. Nieoficjalnie mówi się także, że nad podobnym rozwiązaniem pracują też inżynierowie Mercedesa.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód