english version

Golf z silnikiem elektrycznym już w sprzedaży!

Jeden z najpopularniejszych samochodów w Europie - Volkswagen Golf - doczekał się wersji napędzanej prądem elektrycznym. E-Golf jest już dostępny w sprzedaży. Jego cena rozpoczyna się od 34.900 tys. euro. Co klienci otrzymują w zamian?

 

Golf z napędem elektrycznym został zaprezentowany jesienią 2013 roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Producent policzył, że większość użytkowników samochodów przejeżdża nimi dziennie poniżej 50 km (np. na trasie dom-praca-dom) i pewnie stąd decyzja o wyprodukowaniu wersji na prąd, których głównym mankamentem jest mały zasięg.

W przypadku e-Golfa nie jest inaczej. Volkswagen deklaruje, że auto na pełnej baterii może przejechać 190 km. Pomagają mu w tym trzy tryby jazdy: eco, eco+ i normal. Gdy odniesiemy to jednak do przytoczonych badań, okaże się, że taki zasięg powinien w zupełności wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi. Gdyby było inaczej, producent oferuje możliwość bezpłatnego wypożyczenia Golfa z tradycyjnym silnikiem na łącznie 30 dni w roku. Tym zapewne chce przekonać klientów, którzy obawiają się np. o swój wyjazd wakacyjny. Warto w tym miejscu dodać, że ładowanie baterii e-Golfa z konwencjonalnego gniazdka trwa aż 13 godzin (osiem przy skorzystaniu z Wallbox'a). Znacznie szybciej odbywa się to na specjalnych stacjach, "tankujących" prądem stałym. Wtedy załadowanie baterii do poziomu 80% zajmuje ok. 30 min.

To tyle na temat baterii. A co dzięki niej działa? Przede wszystkim silnik o mocy 225 KM i momencie obrotowym 270 Nm, który jest dostępny niemal natychmiast po odpaleniu. To pozwala e-Golfowi osiągnąć "setkę" w 10,4 s. (prędkość 60 km/h osiąga już po 4,2 s.). Dzięki temu, że jest to silnik elektryczny, jego praca jest w zasadzie bezgłośna, co bardzo uprzyjemnia jazdę. Prędkość maksymalna samochodu została natomiast ograniczona do 140 km/h.

Volkswagen Golf z napędem elektrycznym jest ciekawie wyposażony. Producent (po raz pierwszy!) zamontował w nim światła LED z przodu i z tyłu. We wnętrzu znajdziemy też kierownicę ze skórzanym obiciem, automatyczną klimatyzację oraz nawigację z dotykowym ekranem. Jazdę ułatwią ponadto m.in. czujniki parkowania oraz automatyczna klimatyzacja. Ciekawym rozwiązaniem jest też aplikacja na smartfony Car-Net-e-Remote, pozwalająca sprawdzać, gdzie samochód został zaparkowany, a przede wszystkim sprawdzać stan baterii oraz śledzić statystyki jej zużycia i na ich podstawie wyliczać pozostały zasięg.

Auto można już kupić w Niemczech. Jego ceny zaczynają się od 34.900 tys. euro, czyli ok 145 tys. zł. E-Golf nie jest przeznaczony tylko na rynek europejski. Pod koniec roku ma być dostępny również w Azji oraz Ameryce Północnej.

fot. vwvortex.com

fot. vwvortex.com

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód