english version

Golf GTI – szybszy i bardziej drapieżny

Golf GTI – szybszy i bardziej drapieżny

W przyszłym roku minie 40 lat od debiutu Golfa GTI. Z tej okazji Volkswagen przygotował jego nową odsłonę. Będzie posiadać mocniejszy silnik od najszybszej w tej chwili wersji Performance. Golf GTI Clubsport – bo o nim mowa – zadebiutuje nad austriackim jeziorem Wörthersee.

 

Obecnie najszybszy Golf GTI to model o nazwie Performance. Jego silnik potrafi wygenerować moc 230 KM. Wersja Clubsport będzie od niego mocniejsza o 35 KM. Wszystko dzięki zastosowaniu jednostki napędowej 2.0 TFSI znanej z Volkwagena Scirocco R. Będzie on współpracował z 6-stopniową skrzynią biegów DSG. Dodatkowo kierowca będzie miał do dyspozycji funkcję overboost, która pozwoli na chwilowe zwiększenie mocy o dodatkowe 10%.

Na dynamikę nowego Golfa wpłynie nie tylko jego silnik, ale także wygląd. Konstruktorzy wyposażyli go w nowe zderzaki, dyfuzor oraz dwie końcówki układu wydechowego. Ponadto z tyłu zamontowano nową lotkę, a na progach aerodynamiczne dokładki. Ciekawie prezentuje się też malowanie nowego Volkswagena. Biały kolor karoserii łączy się z czerownymi i czarnymi detalami

Samochód ma zadebiutować na początku przyszłego roku podczas zlotu tuningowego GTI Treffen, który odbywa się nad jeziorem Wörtheree w Austrii. Co więcej, Volkwagen zapowiada, że nie będzie to tylko model koncepcyjny, czy pokazowy, ale ma on wejść do seryjnej produkcji.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód