english version

Golf GTI – szybszy i bardziej drapieżny

Golf GTI – szybszy i bardziej drapieżny

W przyszłym roku minie 40 lat od debiutu Golfa GTI. Z tej okazji Volkswagen przygotował jego nową odsłonę. Będzie posiadać mocniejszy silnik od najszybszej w tej chwili wersji Performance. Golf GTI Clubsport – bo o nim mowa – zadebiutuje nad austriackim jeziorem Wörthersee.

 

Obecnie najszybszy Golf GTI to model o nazwie Performance. Jego silnik potrafi wygenerować moc 230 KM. Wersja Clubsport będzie od niego mocniejsza o 35 KM. Wszystko dzięki zastosowaniu jednostki napędowej 2.0 TFSI znanej z Volkwagena Scirocco R. Będzie on współpracował z 6-stopniową skrzynią biegów DSG. Dodatkowo kierowca będzie miał do dyspozycji funkcję overboost, która pozwoli na chwilowe zwiększenie mocy o dodatkowe 10%.

Na dynamikę nowego Golfa wpłynie nie tylko jego silnik, ale także wygląd. Konstruktorzy wyposażyli go w nowe zderzaki, dyfuzor oraz dwie końcówki układu wydechowego. Ponadto z tyłu zamontowano nową lotkę, a na progach aerodynamiczne dokładki. Ciekawie prezentuje się też malowanie nowego Volkswagena. Biały kolor karoserii łączy się z czerownymi i czarnymi detalami

Samochód ma zadebiutować na początku przyszłego roku podczas zlotu tuningowego GTI Treffen, który odbywa się nad jeziorem Wörtheree w Austrii. Co więcej, Volkwagen zapowiada, że nie będzie to tylko model koncepcyjny, czy pokazowy, ale ma on wejść do seryjnej produkcji.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód