english version

Fotelik samochodowy

Zgodnie z polskim prawem, obowiązek korzystania z fotelików samochodowych dotyczy osób, które mają mniej, niż 12 lat i mierzą mniej, niż 150 cm wzrostu. Nasza firma dba o bezpieczeństwo Państwa pociech, dlatego wynajmując u nas auto, mogą Państwo skorzystać z opcji wypożyczenia fotelika.

 

Pierwszym argumentem za używaniem fotelika do przewozu młodych pasażerów jest bezpieczeństwo. Dzieci często są zbyt niskie, by mogły być należycie chronione przez pasy - nie opinają się im we właściwym miejscu (czyli na środku obojczyka), tylko na szyi, co może być bardzo niebezpieczne w przypadku stłuczki lub nawet nagłego hamowania. Co zaś tyczy się przewożenia niemowląt na rękach rodziców, prosimy zapomnieć o takiej opcji. Przy uderzeniu w przeszkodę, w samochodzie działają takie przeciążenia, które sprawiają, że ważący 3 kg noworodek może "ważyć" prawie 100 kg. Niemożliwe jest więc utrzymanie go. Pokazują to zresztą testy z 5-litrowym baniakiem z wodą, które można znaleźć w internecie.

Używania fotelików nakazuje również polskie prawo. Muszą w nich jeździć dzieci, które mają mniej, niż 12 lat. I to jest pierwszy warunek (dzieci starsze, nie muszą jeździć w fotelikach). Drugim jest wzrost - poniżej 150 cm. Jeśli więc nasza pociecha ma 11 lat i 140 cm wzrostu, musi korzystać z fotelika. Jeśli ma 10 lat i 155 cm wzrostu, nie musi korzystać z fotelika. Jeśli ma 13 lat i 140 cm wzrostu, również nie musi korzystać z fotelika.

Gdzie najlepiej zamontować fotelik? Specjaliści wskazują tu na środkowe miejsce na tylnej kanapie. Tam maluch jest najlepiej chroniony przed uderzeniami z każdej strony. Jeśli nie istnieje możliwość montażu w tym miejscu, najlepiej wybrać tylne siedzenie za pasażerem. Ułatwia to bezpieczny dla nas dostęp do dziecka w razie postoju. Nie wolno natomiast przewozić dzieci w foteliku ustawionym tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, jeśli samochód jest wyposażony w aktywne poduszki powietrzne.

Wynajmując samochód w Autocash, możecie Państwo wypożyczyć również fotelik dla swojej pociechy. Wystarczy zaznaczyć taką opcję w formularzu rezerwacji:
www.wypozyczauto.pl/Rezerwacja_Samochodow_Zarezerwuj_Auto

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód