english version

Ford Mondeo V - w sprzedaży od października?

Prawdopodobnie już jesienią dostępny w sprzedaży będzie nowy Ford Mondeo. Piąta generacja tego modelu została zaprezentowana już w 2012 roku na targach w USA. Natomiast produkcja pierwszej rozpoczęła się aż 21 lat temu.

 

Ford Mondeo I był jednym z najdroższych aut w historii Ford Motor Company. Reprezentował segment D i szybko zyskał popularność. Już w 1996 roku zaprezentowano jego drugą wersję, która charakteryzowała się jeszcze lepszym bezpieczeństwem. Producent chciał także wyeliminować problemy techniczne poprzedniego moedlu. Do tej pory najdłużej produkowane były wersje mkIII oraz mkIV. Pierwsza od 2000 do 2007 roku, a druga od roku 2007. Warto odnotować, że ostatnia odsłona Mondeo zyskała pięć gwiazdek w testach bezpieczeństwa EuroNCAP. Nie udało się tego osiągnąć modelom poprzednim.

W 2012 roku North American International Auto Show zaprezentowano natomiast piątą wersję Forda Mondeo. Warto przy tym zaznaczyć, że w nomenklaturze producenta jest to czwarta generacja. Model mkII nie był bowiem liczony osobno, tylko jako lifting pierwszej wersji.

Wszystko wskazuje na to, że najnowszego Forda Mondeo będzie można kupić już październiku. Dostępny będzie z kilkoma wersjami napędów: EcoBoost o pojemności 1.0, 1.6 i 2.0 litra, TDCi o pojemności 1,5 litra oraz 2-litrowym silnikiem hybrydowym. Jeśli zaś chodzi o jego nadwozie, to dostępne ma być w trzech wersjach: kombi, hatchback oraz sedan.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód