english version

Egzamin na prawo jazdy - kolejne zmiany?

Rzeczywistość, w której poruszają się wszyscy kandydaci na kierowców zmienia się jak w kalejdoskopie. Komisja Infrastruktury proponuje, by ośrodki egzaminowania sprawdzały nie tylko bezpieczeństwo, czy płynność jazdy przyszłych kierujących, ale także umiejętność energooszczędnego poruszania się samochodem.

 

Pomysł wyszedł z prezydium Komisji Infrastruktury. Dziś egzaminatorzy mają za zadanie sprawdzić m.in. umiejętność zgodnego z przepisami, bezpiecznego, sprawnego i nieutrudniającego innym uczestnikom ruchu poruszania się pojazdem po drodze. Reguluje to art. 51 ustawy o kierujących. Projekt zakłada, że w przepisach tych znalazłby się również zapis o jeździe energooszczędnej.

W tym miejscu pojawia się kilka pytań. Po pierwsze, czy miałby to być tylko "martwy przepis" dodany pro forma, czy rzeczywiście niósłby za sobą konkretne zmiany w zadaniach egzaminacyjnych? Pytanie też, jak od kierowców, którzy jeździli 30 godzin można wymagać jazdy ekologicznej, której uczy się na specjalistycznych kursach? Póki co pytania te zostają bez odpowiedzi, a zmiany są na etapie pomysłu.

Wszystkim tym, którzy uzyskali wymarzone prawo jazdy życzymy szerokiej drogi i zapraszamy do naszej wypożyczalni samochodów. U nas auto może wynająć każdy kierowca, bez względu na wiek. Pełna oferta naszej floty znajduje się w dziale "Samochody".

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód