english version

Dobry warsztat dla aut firmowych

Dobry warsztat dla aut firmowych

W każdej firmie posiadającej samochody, trzeba zadbać o to, by były one utrzymywane w dobrym stanie, a do tego serwisowanie generowało optymalne koszty. Dlatego dziś przyglądamy się temu, w jaki sposób wybrać odpowiedni warsztat dla aut służbowych.

 

Leasingowanie samochodów firmowych często wiąże się z tym, że przedsiębiorstwo nie może samo wybrać warsztatu, z którego usług chce korzystać. Umowa zobowiązuje je bowiem do współpracy z ASO. Jednak nie jest tak zawsze. Wybór odpowiedniego mechanika mają przed sobą też przedsiębiorstwa, które kupiły swoje pojazdy za gotówkę. Mogą one zdecydować się na kilka opcji: korzystanie z serwisu sieciowego, wybór jednego, lokalnego warsztatu oraz zatrudnienie własnego mechanika.

Firmy, które posiadają dużą flotę, a do tego obsługują obszar całego kraju, chętnie korzystają z usług sieciówek. Dzięki temu kierowcy mogą umówić się na wizytę u mechanika tam, gdzie akurat przebywają. Zaoszczędza to czas oraz koszty dojazdu do bazy (np. z drugiego końca Polski). Dla zarządców flot, współpraca taka jest koszystna, ponieważ mogą oni negocjować jej warunki. Dzięki temu dużo łatwiej zaplanować im budżet związany z utrzymaniem samochodów. Co więcej, nie muszą się martwić o kwestie formalne, np. związane z fakturami. Serwisy sieciowe dają często możliwość wystawienia jednego rachunku pod koniec miesiąca za wszystkie dokonane naprawy.

Mniejsze warsztaty mogą konkurować z nimi przede wszystkim ceną. Jednak z uwagi na posiadanie jednego oddziału, takie rozwiązanie sprawdzi się głównie w przypadku firm, które operują na mniejszym terenie, a przy tym nie mają bardzo rozbudowanej floty. Takie przedsiębiorstwa mogą również liczyć na preferencyjne warunki w lokalnych warsztatach. Wszak są bardzo porządanym, bo stabilnym klientem, dlatego właściciel może zaproponować im różne udogodnienia, np. pierwszeństwo w kolejce, czy atrakcyjne ceny.

Niektóre firmy prowadzą też własne warsztaty samochodowe. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że zapewnia dostęp do mechanika praktycznie przez cały czas. Ponadto pracujący w takim miejscach specjaliści, doskonale znają samochody służbowe, którymi się zajmują, dzięki czemu ich naprawy i serwisowanie są szybkie i profesjonalne. Coraz częściej odchodzi się jednak od takiego rozwiązania, ponieważ generuje ono bardzo duże koszty.

Wybór odpowiedniego serwisu nie jest więc łatwym zadaniem. Decydując się na współpracę z konkretną firmą, trzeba wziąć pod uwagę nasze potrzeby i oczekiwania, a także możliwości serwisu. Najważniejszą kwestią jest ponadto zaufanie do pracujących w danym miejscu mechaników. Na tę kluczową kwestię nie ma jednak złotej rady.

Warto wspomnieć o jeszcze innym rozwiązaniu, mianowicie o wynajmnie długoterminowym. Auta firmowe pozyskane w ten sposób są przez cały czas obsługiwane przez wypożyczalnię, która sama dba o wybór odpowiedniego mechanika i pokrywa koszty napraw. Użytkownik po prostu korzysta z samochodów za stałą miesięczną opłatę, nie martwiąc się kwestiami serisowymi, czy ubezpieczeniowymi. Dlatego taki sposób pozyskania floty zyskuje coraz więcej zwolenników.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód