english version

Dobry warsztat dla aut firmowych

Dobry warsztat dla aut firmowych

W każdej firmie posiadającej samochody, trzeba zadbać o to, by były one utrzymywane w dobrym stanie, a do tego serwisowanie generowało optymalne koszty. Dlatego dziś przyglądamy się temu, w jaki sposób wybrać odpowiedni warsztat dla aut służbowych.

 

Leasingowanie samochodów firmowych często wiąże się z tym, że przedsiębiorstwo nie może samo wybrać warsztatu, z którego usług chce korzystać. Umowa zobowiązuje je bowiem do współpracy z ASO. Jednak nie jest tak zawsze. Wybór odpowiedniego mechanika mają przed sobą też przedsiębiorstwa, które kupiły swoje pojazdy za gotówkę. Mogą one zdecydować się na kilka opcji: korzystanie z serwisu sieciowego, wybór jednego, lokalnego warsztatu oraz zatrudnienie własnego mechanika.

Firmy, które posiadają dużą flotę, a do tego obsługują obszar całego kraju, chętnie korzystają z usług sieciówek. Dzięki temu kierowcy mogą umówić się na wizytę u mechanika tam, gdzie akurat przebywają. Zaoszczędza to czas oraz koszty dojazdu do bazy (np. z drugiego końca Polski). Dla zarządców flot, współpraca taka jest koszystna, ponieważ mogą oni negocjować jej warunki. Dzięki temu dużo łatwiej zaplanować im budżet związany z utrzymaniem samochodów. Co więcej, nie muszą się martwić o kwestie formalne, np. związane z fakturami. Serwisy sieciowe dają często możliwość wystawienia jednego rachunku pod koniec miesiąca za wszystkie dokonane naprawy.

Mniejsze warsztaty mogą konkurować z nimi przede wszystkim ceną. Jednak z uwagi na posiadanie jednego oddziału, takie rozwiązanie sprawdzi się głównie w przypadku firm, które operują na mniejszym terenie, a przy tym nie mają bardzo rozbudowanej floty. Takie przedsiębiorstwa mogą również liczyć na preferencyjne warunki w lokalnych warsztatach. Wszak są bardzo porządanym, bo stabilnym klientem, dlatego właściciel może zaproponować im różne udogodnienia, np. pierwszeństwo w kolejce, czy atrakcyjne ceny.

Niektóre firmy prowadzą też własne warsztaty samochodowe. Jest to rozwiązanie o tyle dobre, że zapewnia dostęp do mechanika praktycznie przez cały czas. Ponadto pracujący w takim miejscach specjaliści, doskonale znają samochody służbowe, którymi się zajmują, dzięki czemu ich naprawy i serwisowanie są szybkie i profesjonalne. Coraz częściej odchodzi się jednak od takiego rozwiązania, ponieważ generuje ono bardzo duże koszty.

Wybór odpowiedniego serwisu nie jest więc łatwym zadaniem. Decydując się na współpracę z konkretną firmą, trzeba wziąć pod uwagę nasze potrzeby i oczekiwania, a także możliwości serwisu. Najważniejszą kwestią jest ponadto zaufanie do pracujących w danym miejscu mechaników. Na tę kluczową kwestię nie ma jednak złotej rady.

Warto wspomnieć o jeszcze innym rozwiązaniu, mianowicie o wynajmnie długoterminowym. Auta firmowe pozyskane w ten sposób są przez cały czas obsługiwane przez wypożyczalnię, która sama dba o wybór odpowiedniego mechanika i pokrywa koszty napraw. Użytkownik po prostu korzysta z samochodów za stałą miesięczną opłatę, nie martwiąc się kwestiami serisowymi, czy ubezpieczeniowymi. Dlatego taki sposób pozyskania floty zyskuje coraz więcej zwolenników.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód