english version

Całościowe zarządzanie flotą zdobywa coraz więcej zwolenników

Magazyn branżowy "Flota" podsumował 2013 rok w zakresie rynku zarządzania samochodami służbowymi. Okazuje się, że coraz więcej przedsiębiorstw przekazuje takie czynności firmom zewnętrznym. Rozwiązanie popularne w Europie Zachodniej, jest zatem coraz częściej spotykane również nad Wisłą.

 

Całościowe zarządzenie flotą, zwane również car fleet managment (CFM) oraz full service leasing (FSL) to usługa, w której cała flota wykorzystywana przez dane przedsiębiorstwo jest własnością np. wypożyczalni samochodów. Co więcej, to właśnie wypożyczalnia bierze na siebie obowiązek utrzymania pojazdów służbowych, m.in. likwidacji szkód, assistance, kosztów napraw, przeglądów, ubezpieczeń, wymiany opon, itd.

Car fleet managment pozwala więc klientom bardzo stabilnie zaplanować budżet. Wydatki związane z flotą są bowiem zawsze na stałym poziomie, bo wyeliminowane zostają niespodziewane i dodatkowe koszty. Poza tym rozwiązanie to jest bardzo korzystne organizacyjnie - firma może się dzięki niemu skupić na swojej podstawowej działalności, zamiast delegować pracowników, czy wręcz tworzyć osobne działy, których zadaniem byłoby dbanie o auta służbowe.

Póki co w naszym kraju wciąż najbardziej popularny jest zakup aut firmowych za gotówkę. Ograniczenia, jakie się z nim wiążą sprawiają jednak, że polscy przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z full service leasing. Tym samym również nad Wisłą zaczynają się upowszechniać rozwiązania stosowane już od dawna w Europie Zachodniej. Specjaliści przewidują, że rynek wynajmu długoterminowego będzie sukcesywnie wzrastał również w bieżącym roku.

Nie zwlekaj!

Wynajmij samochód już dziś!

Ostatnio na bloguWynajmujemy w całej Polsce!

Oddziały firmy Autocash

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies

Wybierz długość

Wynajem krótkoterminowy Wynajem średnioterminowy Wynajem długoterminowy

Wynajmij samochód

Warszawa Wrocław Kraków Gdańsk Poznań Katowice wynajem długoterminowy
Rezerwuj rezerwuj samochód